Kolekcjonerzy zapraszają i poszukują „Pereł Mieszkańców Ostrowa”

0
Kolekcjonerzy znów spotkają się w Ostrowie Wielkopolskim. Na 16. września zaplanowano Ostrowski Dzień Kolekcjonera, czyli wielkie spotkanie miłośników „staroci” we wszelkiej postaci. Udział w spotkaniach potwierdziło już wielu zbieraczy, ale nadal do tej grupy można dołączyć. Organizatorzy zachęcają też wszystkich mieszkańców do współtworzenia punktu „Perły Mieszkańców Ostrowa”.

Ostrowski Dzień Kolekcjonera zaplanowano na 16. września. W Ostrowskim Centrum Kultury w sobotę między 10:00 a 14:00 spotka się wielu miłośników tzw. zbieractwa wielu ciekawych rzeczy. Udział w wystawach potwierdziło już 16 kolekcjonerów, ale nadal można się zgłaszać. Zobaczymy m.in. kolekcje autografów, fajek, krzyży harcerskich, starych pocztówek, radia, kilka wystaw monet i banknotów.

Ostrowski Dzień Kolekcjonera to okazja dla specjalistów w swoich dziedzinach do wymiany informacji, poglądów, wyceny pewnych eksponatów czy nawet wymiany niektórych z nich. Podczas wydarzenia promowany będzie też specjalny numer „Kolekcjonera Ostrowskiego” – kwartalnika poświęconego w całości filantropii, zbieractwu, kolekcjonerstwu, ale i historii powiatu ostrowskiego.

Organizatorzy zapraszają do współtworzenia specjalnego punktu. „Perły Mieszkańców Ostrowa” to nowa propozycja w line-upie imprezy, którą mogą tworzyć wszyscy, którzy w swoich domach mają „coś cennego”. Co to może być? Chociażby stare fotografie, pocztówki, medale, odznaczenia, przedmioty nawiązujące do historii miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Niezależnie od tematyki danego eksponatu, chodzi o stworzenie małego „muzeum” nawiązującego w jakikolwiek sposób do przeszłości miasta. Być może to zainspiruje do odkrywania nieznanych wątków i historii.

W Ostrowskim Centrum Kultury 16 września zawiśnie też fotograficzna ekspozycja dotychczasowych spotkań Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera. Wstęp na spotkanie jest całkowicie wolny i otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Ostrowski Dzień Kolekcjonera 2017 jest organizowany przez Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” dzięki finansowemu wsparciu ze Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

W Ostrowskim Dniu Kolekcjonera potwierdzili swoją obecność niżej wymienieni kolekcjonerzy:

  1. Karol Walerowicz Autografy
  2. Zbigniew Pilarczyk Birofilstwo
  3. Maciej Maciejewski Fajki
  4. Krzysztof Maciejewski Krzyż harcerski
  5. Roman Polerowicz Numizmatyka
  6. Piotr Lepka Stare pocztówki, fotografie i nie tylko
  7. Jerzy Sówka Józef Piłsudski
  8. Andrzej Cieślak, Adam Tomicki Radio
  9. Łukasz Jędrzejak Fonotelistyka
10. Maciej Ziąbka Militaria
11. Wiesław Jędrzejewski Krawaty
12. Mirka Sobczak Opakowania od czekolad
13. Piotr Świderski Monety i banknoty
14. Dominik Świderski Medale, odznaki
15. Przemysław Konopczyński Kolejki
16. Dawid Głowacki Monety i banknoty

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick