Kolejny zakażony z powiatu krotoszyńskiego. Jest też czwarta ofiara śmiertelna

0
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia na terenie województwa wielkopolskiego. To druga osoba z terenu powiatu krotoszyńskiego. O pierwszym zakażonym poinformowano dziś w godzinach porannych.

Drugi zakażony pacjent to mężczyzna w średnim wieku. – Pacjent trafił do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. To mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Jego stan zdrowia jest dobry. Obecnie jest pod opieką lekarzy. Przyjechał z terenu transmisji koronawirusa – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. To już 11 osoba na terenie Wielkopolski, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zakażony mężczyzna to 51-latek z powiatu krotoszyńskiego i do niedawna dyrektor w krotoszyńskim Mahle.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na terenie Polski doszło do czwartego zgonu spowodowanego chorobą COVID-19. Pacjent zmarł w szpitalu w Łańcucie (województwo podkarpackie) – To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z danych resortu, który ogłosił wieczorem kolejnych 21 przypadków chorych na COVID-19 wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2, wynika, że liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 177.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick