Kolejny dzień dławimy się smogiem

0

Ze względu na złą jakość powietrza w dniu dzisiejszym unikajmy wychodzenia na zewnątrz – ostrzega WIOŚ kierując się pomiarami ze stacji ulokowanej przy ul. H. Sawickiej w Kaliszu. Stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów kilkakrotnie przekracza dozwolone normy. Odczyty z obywatelskiej sieci czujników w Ostrowie Wielkopolskim są równie fatalne.

Ze względu na złą jakość powietrza w Kaliszu w dniu dzisiejszym (10.01.2017) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać wyjść na zewnątrz, pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz. Nie są zalecane aktywności na zewnątrz (uprawianie sportów, biegi, jazda na rowerze) – czytamy w komunikacie WIOŚ.

 

A to odczyty z sieci czujniki Look02 – według indeksu jakości powietrza jest źle i bardzo źle. http://looko2.com/heatmap.php

 

Problem z fatalną jakością powietrza występuje w całym kraju. Nasilenie skażenia nastąpiło wraz z nadejściem siarczystych mrozów. Winne jest przede wszystkim nieodpowiednie paliwo spalane w domowych piecach.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick