Kolejny dreszczowiec w Ostrowie. Ostatnie słowo dla BM Slam Stal

0
To był dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem. Emocje sięgnęły zenitu. Tak właśnie dziś było w rywalizacji BM Slam Stal z GTK Gliwice. Beniaminek bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę kandydatowi do medalu. Kibice oglądający ten mecz nie mogli na nic narzekać. Finisz i ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Grający bez Adama Łapety i z kontuzjowanym Nikolą Markovićem, ostrowianie wyszarpali to bardzo ważne zwycięstwo. Pokonali gliwiczan 96:94. To dziesiąta wygrana ,,Stalówki" w jedenastym kolejnym meczu! Zespół BM Slam Stal zajmuje nadal czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Emil Rajković, trener BM Slam Stal przestrzegał przed dzisiejszym meczem. Ostrowski szkoleniowiec mówił o tym, że gliwiczanie, przy dobrym dniu rzutowym, potrafią być groźni. No i tak się dzisiaj stało. Podopieczni trenera Pawła Turkiewicza mieli znakomity dzień. Trafiali niemal z każdej pozycji. Jak to się mówi w żargonie koszykarskim: dzisiaj zawodnicy GTK trafialiby do kosza nawet krzesłami. Wybornie trafiał głównie Quinton Hooker. Amerykanin już do przerwy miał w dorobku 26 punktów, kończąc spotkanie z 40 ,,oczkami” na koniec.

Emocji więc nie brakowało. Ostrowianie grali bez kontuzjowanego Adama Łapety. Z urazem pleców zagrał za to Nikola Marković, który przez dwa dni był wyłączony z treningów. ,,Stalowcy” mieli więc problemy. W III kwarcie rywal uciekł nawet na dziesięć punktów. Ostrowski zespół po raz kolejny jednak pokazał swój charakter. W kluczowej, czwartej kwarcie ostrowianie potrafili przechylić szalę sukcesu na swoją stronę.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – GTK Gliwice 96:94 (23:27, 34:31, 18:22, 21:14)

BM Slam Stal: Nikola Marković 20, Marc Carter 18, Jure Skifić 15 (10 zb), Mateusz Kostrzewski 14, Szymon Łukasiak 11, Aaron Johnson 8, Michał Chyliński 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 1, Tomasz Ochońko 0.

GTK: Quinton Hooker 40 (11 as), Jonathan Williams 17, Marcin Salamonik 13, Marek Piechowicz 9, Maverick Morgan 6, Lukas Palyza 5, Łukasz Ratajczak 4, Damian Pieloch 0, Paweł Zmarlak 0.