Kolejny atak oszustów. Straciła cenną biżuterię

2
Kolejny z seniorów został oszukany przez pseudopracowników instytucji. Tym razem ich ofiarą padła 81-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Złodzieje weszli do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia szczelności rur. Kobieta dała się nabrać i straciła cenną biżuterię.

Do mieszkania kobiety zapukał mężczyzna wraz z kobietą podający się za pracowników firmy wodociągowej. Chcieli sprawdzić szczelność rur. Oszust poprosił seniorkę o nalanie wody do wiadra ponieważ planowane jest jej odłączenie oraz wskazanie pozostałych rur i grzejników. W czasie gdy starsza kobieta przebywała w kuchni, partnerka oszusta okradła mieszkanie. – Z mieszkania zniknęła wartościowa biżuteria. Straty oszacowano na sześć tysięcy złotych – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy policji.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Policja w dalszym ciągu apeluje, by przekazywać osobom starszym, że takie sytuacje mają miejsce i poinstruować, jak mają się zachować, kiedy podejrzewają oszustów. Przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie wolno wpuszczać obcych do swojego mieszkania. -Kiedy przedstawiają się jako pracownicy instytucji, należy poprosić o okazanie stosownej legitymacji. Ważny też jest telefon do danej instytucji i zapytanie, czy rzeczywiście pracuje ktoś taki – dodaje Łusiak. Kiedy senior przebywa sam w domu, niech zmieni termin wizyty na kolejny i w tym czasie, niech przebywa z nim ktoś zaufany

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Co za problem wydrukować sobie legitymację z logiem (w tym przypadku) wodkanu i nawet swoim zdjęciem? Ależ uwiarygadniające źródło informacji – i policja to proponuje?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick