Kolejni kierowcy pod wpływem zatrzymani. Jeden spowodował kolizję i uciekł

0
Pijany 56-latek spowodował kolizję w gminie Żelazków i uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg za nim ruszył drugi uczestnik kolizji. Mężczyzna dogonił 56-latka i zabrał mu kluczyki od pojazdu. Po dotarciu na miejsce policji okazało się, że winowajca kolizji miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila.

Pijany 56-latek kierując mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi i doprowadził do kolizji. – Sprawca zaczął odjeżdżać z miejsca zdarzenia. Za nim ruszył poszkodowany 24-letni kierowca volkswagena. Pościg zakończył się w ślepej uliczce, gdzie 24-latek odebrał kierowcy kluczyki i wezwał policję. 56-latek był agresywny, wyczuwalna była od niego woń alkoholu – informuje podkom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali 56-latka na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 2,5 promila. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji, oddalenie się z miejsca zdarzenia i kierowanie pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło także na terenie gminy Jarocin. Mundurowi zostali poinformowani o mężczyźnie, który może być pod wpływem alkoholu kierując samochód. Po chwili, kierowca zatrzymał się, a z pojazdu wysiadł bardzo chwiejnym krokiem. – Przyrząd do badania stanu trzeźwości wykazał, że kierowca fiata punto ma w sobie nieco ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca to 60-letni mieszkaniec gminy Jarocin – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick