Kolejne rowery wodne na Prośnie

0
Kaliszanie mogą korzystać z pięciu kolejnych czteroosobowych rowerów wodnych. Miasto Kalisz zakupiło także 25 kamizelek ratunkowych, w tym 15 dla dorosłych i 10 dla dzieci. W niedalekiej przyszłości dostęp do wody ułatwi 24-metrowy pomost pływający. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach projektu „Plaża Miejska z pomostem i rowerkami”.

Sprzęt ma zostać dostarczony 14 czerwca. Miasto Kalisz zapłaci łącznie 22.261,40 zł. W połowie czerwca dostarczony zostanie również pomost, a jego montaż nastąpi  po wykonaniu robót związanych z przygotowaniem miejskiej plaży. Koszt pomostu wraz z systemem montażowym oraz transport zakupionych urządzeń to 45.637,92 zł. Łączne wydatki za zakupione urządzenia wyniosą 67.999,32 zł. Partycypować w nich będzie województwo Wielkopolskie, które przyznało dofinansowanie w wys. 31.000 zł.

Realizacja projektu stanowi kolejny etap prac związanych ze znacznie szerszym zadaniem obejmującym 18 wielkopolskich samorządów skupionych w Stowarzyszeniu Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Został on  powołany w celu koordynacji rozwoju ww. produktu turystycznego na terenie naszego regionu, kreowania jego atrakcyjnego wizerunku w skali lokalnej i regionalnej, a także ogólnokrajowej i międzynarodowej. Podejmowane działania służą podniesieniu atrakcyjności miejsc, znajdujących się na Szlaku poprzez inwestycje w turystykę. Zakup kolejnych rowerków przyczyni się bowiem do rozwoju turystki kwalifikowalnej w Kaliszu,  znacznie szersze wykorzystanie potencjału turystycznego rzeki Prosny, a także wzbogacenie oferty.

Jak powiedział wiceprezydent Artur Kijewski: Działalność Klastra ma na celu wypracowanie rozwiązań służących wspólnej promocji walorów kulturowych i turystycznych podmiotów wchodzących w skład organizacji. Jego dążeniem jest komercjalizacja usług turystycznych i jest on pierwszą tego typu organizacją na terenie naszego regionu oraz województwa kujawsko – pomorskiego, które skonsolidowało samorządy w obrębie Szlaku na swoim terenie.

Warto dodać, że w naszym mieście, kreowany jest ponadto produkt turystyczny,  wyróżniony certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, pn. „Wybierz Kalisz na weekend”. Aktywna turystyka, której elementami są rowery wodne na rzece Prośnie, przyczyni się do uatrakcyjnienia i rozwoju również tego produktu.

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick