Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce [AKTUALIZACJA]

4
Fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. W tej chwili na terenie Polski chorych jest sześć osób. Są to pacjenci przebywający w szpitalach w Zielonej Górze, Ostródzie, Wrocławiu (po jednej osobie) i w Szczecinie (dwie osoby).

Coraz więcej zakażonych koronawirusem na terenie Polski. Ministerstwo Zdrowia podało podczas konferencji prasowej informację o kolejnych osobach, u których wykryto tego wirusa. Jak podkreślił minister Łukasz Szumowski, „Wszyscy pacjenci są pod opieką medyczną”. „Zgodnie z procedurą służby sanitarno-epidemiologiczne będą docierać do wszystkich osób, z którymi zakażeni mieli kontakt” – poinformował.

Chorzy znajdują się w szpitalach, a jak wyjaśnili przedstawiciele resortu zdrowia, że życiu osobom zakażonym wirusem nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednocześnie uspokajają społeczeństwo, aby nie panikowało i zapewniają, że wprowadzane są nowe sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania kolejnych osób. „Wprowadzamy nowoczesne metody, takie jak telemedycyna, żeby pacjenci nie przychodzili do POZ. Apelujemy do pacjentów, którzy wracają z miejsc zagrożonych koronawirus o monitorowanie swojego stanu zdrowia” – dodał minister Szumowski.

AKTUALIZACJA (sobota 7 marca)

Szósty potwierdzony przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Jak powiedział minister Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej, pacjent w ostatnich dniach przebywał w domowej kwarantannie, a obecnie jest hospitalizowany w szpitalu w Ostródzie, gdzie w piątek także potwierdzono jeden z przypadków zarażenia tym wirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 1
  1

  Generalnie każdy kto wraca do Kraju z miejsc zagrożonych zakażeniem powinien sam poddać się kwarantanie dla swojego zdrowia i najbliższych….

  • 3
   2

   Ja wracam co kilka dni do kraju z wloch, niemiec, francji itp bo jestem kierowcą zawodowym i co moze prace rzucić łosiu ? Mam tego wirusa w dupieeeeee.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick