Kolejne osoby z żółtaczką. 5-letnie dziecko trafiło do szpitala

0
Trzy osoby zakażone wirusowym zapaleniem wątroby typu A. Są to ostrowianie, dwoje dorosłych oraz dziecko. Wszyscy są hospitalizowani. Następne tygodnie będą najprawdopodobniej przynosiły informacje o kolejnych chorych. Wirus rozwija się nawet 50 dni, a najbardziej zaraźliwy jest jeszcze przed ujawnieniem.

U kolejnych trzech osób z Ostrowa Wielkopolskiego zdiagnozowano żółtaczką pokarmową. – Dwie z nich zaraziły się w wyniku kontaktu z osobą już chorą, jeden przypadek to zachorowanie niebędące wynikiem zarażenia. Dwie osoby to dorośli, jedno to dziecko. Aktualnie mamy już 23 osoby chore w Ostrowie Wielkopolskim – poinformował portal wlkp24.info Andrzej T. Biliński, Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Stan zarażonych jest dobry, dorośli trafili na oddział zakaźny w Kaliszu, dziecko przebywa w szpitalu w Koninie. 15 z 20 osób, które zachorowały wcześniej wyszło już ze szpitala.

Sanepid zapewnia, że prowadzi na bieżąco wywiady epidemiologiczne, by zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Pod ścisłym nadzorem są także lokale gastronomiczne na terenie całego powiatu ostrowskiego, sprawdzany jest każdy sygnał.

Przypomnijmy – odnotowano także zakażenia wirusem WZW typu A w Krotoszynie oraz Ostrzeszowie. Ognisko epidemii zlokalizowano w Ostrowie Wielkopolskim, punktem wspólnym dla większości zachorowań były lokale gastronomiczne i zakład garmażeryjny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick