Kolejne narkotesty w rękach policji

1
Ostrowscy policjanci otrzymali skuteczne „narzędzie” do walki z przestępczością narkotykową - kilkadziesiąt narkotestów, które służą do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych.

Każdego roku powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przeznacza pulę kilku tysięcy złotych na zakup narkotestów na rzecz Policji. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Piotrowi Wilkowskiemu 45 opakowań testów wraz z zestawem do przeprowadzenia badania.

– Te specjalistyczne urządzenia są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Narkotestery m. in. wykorzystywane są przez policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych. Przekazane testy wykorzystane będą również dla potrzeb profilaktyki i kontroli osób podejrzewanych o przyjmowanie narkotyków. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie badanego.

Na zakup narkotestów z budżetu Powiatu Ostrowskiego wydano kwotę 3 tysięcy złotych.

Innym, realizowanym co roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku zadaniem jest zakup odblaskowych breloków i kamizelek, które rozdawane są na różnego rodzaju spotkaniach dzieciom i rowerzystom. Jak podkreśla Komendant Policji, funkcjonariusze chętnie włączają się w akcje związane z odblaskami, ponieważ posiadanie elementu odblaskowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, znacząco poprawia widoczność pieszych i rowerzystów na drodze.

Także w tym roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Ostrowskiego przekazała ostrowskim policjantom nowy sprzęt szkoleniowy o wartości 10 tysięcy złotych: fantom do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zestaw treningowy do ćwiczeń ogólnorozwojowych służący zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom biorącym udział w szkoleniach z samoobrony.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem po co te narkotesty jak gówniarze tak latają naćpani a nikt ich nie kontroluje. Kontrolują za to „panowie milicjanci” normalnych ludzi. Jeden z testów na ten przykład został zużyty na badanie mojego kolegi ponieważ podczas kontroli policji „uśmiechał się” jak to stwierdził funkcjonariusz. Oczywiście badanie nic nie wykazało. Dalej chwalcie się prezentami

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick