Kolejne tanie mieszkania w Ostrowie

7
fot. UM Ostrów
To szansa dla kolejnych 32 rodzin z Ostrowa Wielkopolskiego. Mowa o mieszkaniach w powstających blokach przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim. Powstają one w ramach Ostrowskiego przyjaznego Programu dla Systematycznych.

Program ten już w ubiegłym roku cieszył się niemałym powodzeniem. Przyjęto wtedy blisko 100 wniosków. W tym roku chętnych jest już 140. – Nabór trwał do 4 czerwca. W poniedziałek odbędzie się dodatkowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, który potrwa dwa tygodnie. W tej chwili urzędnicy zajmują się weryfikacją wniosków. W okolicach 20 lipca odbędzie się losowanie chętnych – informuje Ryszard Wiśniewski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Za program odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Jak twierdzą jego przedstawiciele, program cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim dlatego, że mogą z niego korzystać osoby, których nie stać na kupno mieszkania i nie posiadają też zdolności kredytowej. – Powstają dwa budynki. Łącznie 32 mieszkania. W każdym z bloków będzie 10 mieszkań dwupokojowych, 2 jednopokojowe, 3 trzypokojowe i jedno mieszkanie dwupokojowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej – mówi Ryszard Wiśniewski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Każdy z najemców kiedy otrzyma klucze do mieszkania, będzie musiał we własnym zakresie wyposażyć łazienkę oraz położyć panele podłogowe. Przyszli lokatorzy na czas remontu nie będą musieli płacić czynszu, ale jedynie ratę wykupu mieszkania.

Wynajmujący mają możliwość w końcu stać się ich właścicielami. – Regularnie wpłacając określone kwoty w ratach, spłacają wartość mieszkania. Czynsz będzie zależał od wielkości mieszkania, ale mogę zapewnić, że jego wysokość oraz raty wykupu  mieszkania dwupokojowego nie przekroczą łącznie 800 zł miesięcznie – dodaje Wiśniewski.

Szans dla młodych jest coraz więcej. Ci, którym sytuacja finansowa nie pozwala ani na kupno mieszkania, ani na wzięcie kredytu, mają sporo możliwości. Przykładem są też jarocińskie mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

W kolejce czeka także Krotoszyn. W kwietniu informowaliśmy o pierwszych prowadzonych rozmowach w sprawie budowy 80 mieszkań dla młodych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Skoro w dwóch blokach są 32 mieszkania, to w jednym 16,czyli 11+4+1 powinno dać do do zrozumienia, że nie ma tam innych mieszkań poza podanymi…

  1. Tak – będą 3- i 4-pokojowe łączone międzykondygnacyjnie dwupoziomowe z antresolą, schodami w mieszkaniu, a blok z windą i basenem na dachu.

  2. Czy na pewno tanie? Z informacji wynika, że koszt wybudowania jednego mieszkania to średnio 156 tys. Mieszkanie dwupokojowe 43,64m2 u developera kosztuje 165 800 zł.

  3. 3 mieszkania 3 pokojowe 10 mieszkan 2 pokojowych 1 mieszkanie dla niepelnosprawnych 2 pokojowe i 2 mieszkania 1 pokojowe

  4. Co z tego jak trzeba wpłacić 2,3% wartości danego mieszkania. To gdzie to jest dla młodych ludzi którzy nie mają takich pieniędzy??

  5. Ostrowiak, jak chcesz to możesz w banku zabrać kredyt a tam wymagany wkład własny w wysokości 20%? wartości nieruchomości. Te 2,3% to i tak całkiem fajna opcja.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick