Pociągi Intercity zatrzymają się w Kępnie. „To inicjatywa mieszkanki”

1
Fot. Pixabay
W połowie roku Kępno będzie miało więcej połączeń PKP Intercity. Na tamtejszym dworcu od 14 czerwca będą się zatrzymywać dwa dodatkowe składy tego przewoźnika.

O przeanalizowanie możliwości dodatkowego zatrzymania pociągu na stacji w Kępnie zwrócił się do PKP Intercity zarząd powiatu kępińskiego. Ale inicjatywa nie wyszła od urzędników. Wniosek w tej sprawie to inicjatywa mieszkanki powiatu kępińskiego, która zwróciła się do zarządu powiatu z prośbą o rozpoczęcie starań o przywrócenie możliwości zatrzymywania się pociągów na stacji Kępno” – poinformował starosta. Zarząd zwrócił się więc do spółki PKP Intercity, a przewoźnik zaopiniował prośbę pozytywnie i od 14 czerwca w Kępnie będą się ponownie zatrzymywały pociągi: TLK “Przemyślanin” relacji Przemyśl Główny – Świnoujście – Przemyśl Główny oraz TLK “Podhalanin” relacji Szczecin Główny. – Zakopane – Szczecin Główny.

Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP w Ostrowie Wielkopolskim poparła inicjatywę dotyczącą zmiany rozkładu jazdy pociągów. Pismo w tej sprawie do posłów z terenu południowej Wielkopolski, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i władz lokalnych wystosowali w grudniu 2019 roku. Finał sprawy pokazuje, że ich działania także spotkały się z pozytywnym odzewem.

Warto nadmienić, iż Przemyślanin to najdłuższa, licząca niemal 900 km trasa kolejowa w Polsce. Zmiana rozkładu jazdy powyższych pociągów wprowadzająca postoje na stacji Kępno możliwa będzie wraz z wejściem w życie korekty rocznego rozkładu jazdy tj. od dnia 14 czerwca 2020 r.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick