Kolejne drogi w remoncie. Szczury, Droszew, Cieszyn w tych miejscach możecie trafić na utrudnienia w ruchu.

1
Prace ruszyły już m.in. w miejscowości Droszew w Gminie Nowe Skalmierzyce. Prowadzony jest gruntowny remont drogi na odcinku ponad 2 kilometrów. Tymczasowe utrudnienia można też spotkać w Szczurach w Gminie Ostrów. Tu drogowcy przystąpili do budowy drogi łączącej Gminę Raszków z S-11.

Prace trwają m.in. w miejscowości Droszew w Gminie Nowe Skalmierzyce. Prowadzony jest gruntowny remont drogi na odcinku ponad 2 kilometrów. Mieszkańcy na realizację inwestycji czekali ponad 20 lat. Trasa połączy dwie miejscowości Kurów z Droszewem. Cała inwestycja wyniesie milion 300 tys. Złotych. Z czego ok 400 tys. dokłada gmina Nowe Skalmierzyce.

Po kilku latach starań nową drogę będą mieli także mieszkańcy Cieszyna w Gminie Sośnie. Prace mają ruszyć niebawem. Istniejąca nawierzchnia jest podziurawiona jak sito, brakuje pobocza, droga jest też za wąska – mówią mieszkańcy. Za kwotę ponad 400 tys. złotych Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wlkp. wykona odcinek ponad 1 500 metrów.

Z nowej drogi już korzystać mogą za to mieszkańcy wsi Kałkowskie, w Gminie Sośnie. Tu prace właśnie dobiegły końca. W sumie w tym roku powiat ostrowski na budowę i remonty dróg przeznaczy blisko 20 milionów złotych. Z czego wkład finansowy gmin wyniesie ok 3 i pół miliona złotych.

 

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick