Kolejna próba oszustwa. 63-latka nie dała się nabrać!

5
Fot. pixabay.com
63-latka nie dała się zmanipulować, a po próbie oszustwa zgłosiła się na policję. Złodzieje kolejni raz podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy od seniora. Tym razem "ofiarą" miała być 63-latka z Kalisza, ale dzięki jej zdecydowaniu i pewności siebie - złodziejom się nie udało.

63-latka poinformowała, że skontaktowała się z nią osoba podająca się za pracownika banku. Poinformowano ją, że na jej koncie bankowym miało dojść do próby nieautoryzowanej transakcji. Oszust po drugiej stronie słuchawki próbował przekonać 63-latkę, by złożyła wniosek o pożyczkę, a w ten sposób wcześniejsza transakcja zostanie zablokowana. – Kiedy właścicielka rachunku bankowego zdecydowanie odmówiła wykonania polecenia, dzwoniący próbował podniesionym głosem wywrzeć na niej presję, aby zmieniła decyzję. Ostatecznie 63-latka nie dała się zmanipulować. Rozłączyła rozmowę i udała się do banku – mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W banku okazało się, że – jak podejrzewała 63-latka – żadnej transakcji nie dokonano. Kobieta od razu udała się na policję, by zgłosić próbę oszustwa.

Niestety, w ostatnich dniach oszukany został 95-latek. Mieszkaniec Kalisza uwierzył w zmyśloną historię o wypadku syna i przekazał złodziejom wszystkie swoje oszczędności.

>>O tej sprawie pisaliśmy tutaj<<

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Nawet i to nie. Senior to najstarszy wiekiem członek rodziny, organizacji lub zespołu, najstarszy stażem pracownik. Obecnie nadużywa się tego określenia, a wystarczy napisać starsza kobieta/mężczyzna, osoba w wieku np. 70 lat. I to wszystko, bez seniorowania…

  1. Na załaczonym zdjęciu, chociażby z wyglądu dłoni można wnioskować ,że ta Pani to ma grubo po 80-ce. Ludzie po 60-ce to ludzie dojrzali… ale nie seniorzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick