Kolejna ofiara czadu. 16-letni chłopak zmarł nad ranem

0

Nie pomogła reanimacja prowadzona kolejno przez rodziców, strażaków i ratowników medycznych. To był tragiczny poranek w Sulmierzycach w powiecie krotoszyńskim. 16-latek podczas snu śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla. Czad to niezwykle groźna trucizna, jest bezwonny, bezbarwny, nie ma smaku, zabija po cichu.

Do tragedii doszło w sobotni poranek. Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło około godz. 5:30. Na miejsce zadysponowane zostały dwie jednostki zawodowych strażaków z Krotoszyna oraz dwa wozy OSP.

– W momencie przybycia na miejsce strażaków chłopak leżał na łóżku, jego rodzice prowadzili reanimację, okna na parterze domu były otwarte – powiedział portalowi wlkp24.info bryg. Tomasz Niciejewski z krotoszyńskiej komendy PSP.

Strażacy ewakuowali rodziców na zewnątrz, a sami przystąpili do dalszej akcji ratowniczej. Dalszą resustytację prowadził przybyły na miejsce Zespoł Ratownictwa Medycznego. Czynności życiowych nie udało się przywrócić, po prowadzonej łącznie około 45 minut akcji lekarz stwierdził zgon.

Rodzicom zmarłego jeszcze na miejscu udzielono wsparcia psychologicznego. Ich samopoczucie się pogarszało, zadecydowano więc o wezwaniu drugiej karetki i zabraniu przetransportowaniu do ostrowskiego szpitala.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. 

EDIT: W opublikowanym o godz. 12:02 artykule znajdowało się nieprawdziwe zdanie "Po około 45 minutach na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego". 45 minut to łączny czas podjętej resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Za pomyłkę przepraszamy.

 

fot kpt. Dariusz Kulawski / KPPSP Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick