Kolejna placówka przejdzie modernizację. Szkoła w Wysocku Wielkim będzie rozbudowana

1
Fot. ostrowwielkopolski.pl
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim w gminie Ostrów Wielkopolskim zostanie rozbudowany. Kolejna placówka oświatowa doczekała się dofinansowania z budżetu gminy i przejdzie modernizację. Z gminnej kasy przeznaczone zostanie ponad 1,5 miliona złotych.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysocku Wielkim powoli zaczyna brakować miejsca. – – W tej chwili mamy szkołę 8-klasową. Placówka była przewidziana na 6 klas, więc po prostu zaczyna nam brakować  sal. Po sąsiedzku, w pomieszczeniach kościelnych dzieci mają  religię, gdyby nie życzliwość księdza naprawdę byłoby nam bardzo ciężko. Brakuje nam pomieszczeń gospodarczych, dla obsługi, archiwum, gabinetu dla logopedy, nie mamy też biblioteki – mówi Alicja Wawrzyniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

Budynek po modernizacji będzie piętrowy i zyska dwie, dodatkowe sale lekcyjne, dużą salę przedszkolną z zapleczem oraz pomieszczenia gospodarcze. Całość kwoty potrzebnej na ten projekt jest przeznaczona z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski i wynosi dokładnie 1,6 mln zł. Remont ma zakończyć się do lipca 2020 roku.

Szkoła od 2012 roku jest placówką niepubliczną i w tej chwili uczy się w niej 64 dzieci szkolnych oraz 100 przedszkolaków.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co to znaczy „życzliwość księdza”? Religia ma się odbywać w pomieszczeniach kościelnych i koniec. Tak zawsze było i tak powinno być nadal. Szkoła musi być świecka!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick