300+ w Ostrowie. Ile wniosków już przyjęto?

0
Dodatek wprowadzony w 2018 roku cieszy się bardzo dużą popularnością. Mowa o świadczeniu 300+, czyli pieniędzy przeznaczonych na wyprawkę szkolną dla rodzin, w których pociechy wybierają się do szkół. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim przyjmuje już wnioski na wypłatę świadczeń i w tej chwili jest już ich ponad 3000. Wszystko jednak odbywa się drogą elektroniczną z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Świadczenie 300+ dla ucznia cieszy się bardzo dużą popularnością i widać to po liczbie wniosków złożonych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Rodzice mogą składać potrzebne dokumenty od 1 lipca. – Otrzymaliśmy już ponad 3 tysiące wniosków i są one na bieżąco przyjmowane i realizowane. Wypłaciliśmy już świadczenia w kwocie 874 tysięcy złotych – mówi Agnieszka Paszek, zastępca dyrektora MOPS w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Wojtuś spod Kępna otrzymał najdroższy lek świata!

Sytuacja epidemiologiczna w kraju utrudnia pracę placówek, dlatego kierownictwo rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną. – Ta forma cieszy się znacznie większą popularnością. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał złożyć wniosek w formie papierowej to przyjmiemy go, ale petent będzie musiał dostosować się do zasad reżimu sanitarnego. Musi też spodziewać się długiego czasu oczekiwania ze wzgląd na zasady – dodaje Paszek.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zauważyli, że duża grupa rodziców składających wniosek o przyznanie 300+ chce od razu przekazać dokumenty potrzebne do wypłaty świadczenia 500+. – W tej chwili przyjmujemy jedynie wnioski na świadczenie 300+. Osoby, które są uprawnione do pobrania świadczenia 500+ są do niego uprawnione do maja 2021 roku. Na nowy okres będziemy przyjmować wnioski dopiero od 1 lutego przyszłego roku – wyjaśnia zastępca dyrektora MOPS.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick