Kolej metropolitalna rusza już w czerwcu!

2
Fot. UMWW
Juz od 10 czerwca z Jarocina do Poznania będzie można podróżować nawet co pół godziny. Wszystko za sprawą podpisanych umów wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka z przedstawicielami 11 samorządów. Dzięki kolei metropolitalnej droga do pracy i szkoły oraz powrót do domu będą szybsze i wygodniejsze.

PKM ma obejmować zasięgiem obszar w promieniu 50 km od Poznania, a więc z dodatkowych połączeń będą mogli skorzystać mieszkańcy Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Jarocina, Wrześni, Gniezna, Wągrowca, Obornik i Szamotuł. – Idea Poznańskiej Kolei Metropolitalnej urzeczywistniła się w 100 procentach, a jej efekty będziemy mogli odczuć w czerwcu, gdy pociągi na pierwszych czterech trasach w godzinach szczytu będą odjeżdżały co 30 minut – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ale to nie prawda!!! To czysta propaganda. Już dzisiaj wiadomo, że więcej pociągów nie będzie. Na trasie Poznań-Nowy Tomyśl dołożono 2 o 14.16 i 18.16. Czy to są godziny szczytu? To jest szczyt mydlenia oczu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick