Kolasiński w CRK tylko do końca roku

23
Marek Kolasiński - Centrum Rozwoju Komunalnego
Ostrowskie Centrum Rozwoju Komunalnego będzie miało wkrótce nowego prezesa - dowiedziała się Telewizja Proart. Dotychczasowy szef Marek Kolasiński złożył rezygnacje i będzie pracować w spółce tylko do końca roku. Nieoficjalnie przyczyną rezygnacji prezesa są powody rodzinne. CRK to spółka powstała na zgliszczach Holdikomu.

Wśród największych sukcesów Marka Kolasińskiego można wymienić pozyskaną dotację dla WODKAN S.A.. Spółka w październiku zapowiedziała, że ma zamiar zainwestować 80 milionów złotych w „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski”. 41 milionów pochodzi z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowiska” na lata 2014-2020.

W ramach projektu WODKAN zrealizuje i przeprowadzi:

 • modernizację Stacji Uzdatniania Wody,
 • renowację magistral wodociągowych,
 • budowę sieci kanalizacji sanitarnej,
 • wprowadzenie inteligentnego system zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną,
 • modernizację rurociągów tłocznych ścieków z Ostrowa Wielkopolskiego do Rąbczyna,
 • uporządkowanie gospodarki ściekowej i osadowej na Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie,
 • wybudowanie odnawialnych źródeł energii oraz zakup sprzętu i samochodów specjalistycznych.

Kolasiński jest także uważany za ojca Ostrowskiego Klastra Energetycznego. Projekt zakłada stworzenie obszaru samowystarczalnego energetycznie, w którym odbiorcy energii będą zaopatrywani przez lokalnych wytwórców. Produkowania lokalnie energia ma skutkować również niższymi kosztami.

https://wlkp24.info/klaster-energetyczny-stal-sie-faktem-razie-pilotaz/

Kolasiński stoi także za kontaktami z Chińczykami. Nieoficjalnie wiadomo, że niektórzy przedsiębiorcy są w przededniu podpisania umowy z kontrahentami ze wschodu. Jeśli porozumienia dojdą do skutku, będzie to ewenement w tej części Starego Kontynentu.

https://wlkp24.info/u-nas-nowy-jedwabny-szlak-przejdzie-ostrow/

Warto też podkreślić udział prezesa CRK w pozyskaniu dotacji na autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

https://wlkp24.info/solarisy-przyjechaly-ostrowa-takich-autobusow-jeszcze-bylo/

– Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas – powiedział w rozmowie z nami. Nie chciał komentować sprawy swojego odejścia.

Nieoficjalnie wiadomo, że powodem rezygnacji dotychczasowego prezesa CRK są „sprawy rodzinne”. Szefem spółki został w lutym 2016 roku. Portal www.zostrowa.eu twierdzi, że jego miejsce zajmie Bartosz Ziółkowski, aktualny prezes MZK.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

23 KOMENTARZE

 1. Królik, zajączek i sceptyk uzasadniony- jesteście małymi ludżmi.Idzcie pracować do Poznania a rodzinę zostawcie w Ostrowie.Jak długo wytrzymacie.Dziękujemy Panu M. Kolasińskiemu za okres pracy w Ostrowie i życzymy wszelkie pomyślności w nowym miejscu pracy i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i rodzinnym. OSTROWIANIE.

  • GM idioto,pan Kolasiński rodzinę sprowadził do Ostrowa, kupił dom i kilka miesięcy temu nagle dom sprzedał, rodzina wróciła do Poznania, a on złożył wypowiedzenie. Zanim napiszesz kolejny idiotyzm to spróbuj poznać prawdę. No chyba że piszesz urzędowo Arturze K.

  • Jaką zasługą jest klaster energetyczny w powijakach? Wystarczy sprawdzić na stronie ministerstwa. Aha jeszcze miał być chłód z ciepła. A dotacja na autobusy? Z rozdzielnika moi państwo, z rozdzielnika.

 2. Pan Kolasiński to bardzo dobry i miły człowiek. Myślę, że artykuł dobrze podsumowuje efekty jego pracy. Szkoda, naprawdę wielka szkoda….

 3. Wielka szkoda. Oglądałam na konferencji w Poznaniu klaster Kolasińskiego. Genialny pomysł. Życzę miastu żeby nadal miało takie szczęście do ludzi. Przyszłemu pracodawcy szczerze zazdroszczę.

  • a może po prostu nie pozwalano robić, wkurw.ł się i odszedł. 80 baniek dla Wodkanu to sporo, autobusy elektryczne też stoją. Dla mnie gość na plus

 4. Konferencja była? Była. Zdjęcia i artykuły w gazetach były? Były. Dyplomy za te klastry- plastry, za Chińczyków, autobusy, Wodkan dla prezydentki były? Były. No i o to chodzi. A realizacja? Ludzie, na to trzeba pracy i pieniędzy. Po co? Teraz trzeba co innego wymyślać, żeby znowu były fotki, artykuły i dyplomy. A prezes przyda się tam, gdzie pozwolą mu pracować, jak Karolina Pilarczyk w Kępnie. Tu w Ostrowie nie ma miejsca dla kreatywnych. Są dla bmw.

 5. Czy to tylko, aby napewno sukces Pana Marka „Kolasińskiego” ( dotacja dla Wodkan S.A. )…!!!???
  Chyba nastąpił oczywisty błąd w nazwisku! – nie należy przypisywać nikomu nie swoich sukcesów!.

  • Tak ale nie tylko. Nad tym ogromnym projektem pracował cały zespół w Wodkan-ie. Każde działanie konsultowane było z pracownikami merytorycznym, tak jak to powinno być.

  • To oczywista bzdura. Nie ma czegoś takiego jak sukces tego czy innego prezesa w Ostrowie. Wbijcie sobie do tych swoich pał, że jest tylko jedna matka wszystkich sukcesów w naszym mieście. Nazwiska nie podaję, żeby kryptoreklamy nie uprawiać. Prezesi i inni tacy są autorami wyłącznie niepowodzeń, no bo przecież ktoś musi być.

 6. Pieniądze dla WODKAN SA pozyskał Prezes WODKAN SA wraz z pracowniami, nikt więcej. Dobrze jest się ogrzać w cieple bystrej Spółki.

  • widzę że niektórzy mają ból dupy. Odejdzie, sukcesami się podzielimy. Ciekawi mnie tylko ile z tego zostanie zrealizowane bo obawiam się że niewiele.

  • Ludzie. Prezes Wodkanu przez całą swoją karierę 1 złotówki nie pozyskał i teraz nagle mu się odmieniło. Kolasinski dał impuls i są efekty. Byle teraz tego nie zepsuć

 7. Chyba w tym co pisali przedmówcy jest wiele prawdy. Nie można przypisać wszystkich zasług jednej osobie, która zapewne koordynowała w jakiś sposób prace w Spółkach. Zarówno sukces WODKANU czy MZK jest przede wszystkim sukcesem tych Spółek oraz Pracowników i Zarządów tam pracujących o których się oczywiście w takich chwilach zapomina.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick