Kokaina w kartonie z bananami. Jest odpowiedź Biedronki

5
Fot. Lotte Löhr / Unsplash
Przedstawiciele sieci sklepów Biedronka wystosowali komunikat. Jest on związany ze znalezieniem 19 kg narkotyków w jednym z marketów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Wracamy do tematu 19 kg kokainy znalezionej w paczce z bananami, która trafiła do jednego ze sklepów sieci Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim. W piątek o nietypowym znalezisku poinformowano służby. Towar zabezpieczono, a sprawą zajęła się prokuratura.

CZYTAJ: Gigantyczne podwyżki m.in. dla posłów i ministrów? Sejm jest “za”, a Ty?

Komunikat wystosowali przedstawiciele spółki, który podkreślili, że współpracują ze służbami w tym zakresie. „Bezpieczeństwo klientów i produktów jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego też po znalezieniu zawartości niewiadomego pochodzenia w jednym z naszych sklepów natychmiast podjęliśmy odpowiednie kroki. Przede wszystkim poinformowaliśmy o sprawie stosowne służby, z którymi pozostajemy w ścisłej współpracy oraz dostawcę produktu, odpowiedzialnego za tę konkretną dostawę” – czytamy na portalu finanse.wp.pl, który otrzymał odpowiedź od spółki.

Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, która wszczęła śledztwo, poinformował, że kokaina pochodziła z jednego z krajów na terenie Europy, a banany dotarły do Polski z Ekwadoru. Postępowanie będzie się toczyć w kierunku przestępstwa przemytu wewnątrzwspólnotowego środków środków odurzających o znacznej wartości jak i ilości. Zagrożenie ustawowe w tym przypadku wynosi od 3 lat pozbawienia wolności do lat 15. Na dalszym etapie postępowania zachodzi konieczność wykonania szeregu czynności zmierzających do ustalenia dokładnego miejsca wyładunku jak również miejsca przesyłania i transportu tej konkretnej partii narkotyków  wyjaśnia.

CZYTAJ: Lekarze dają jej 4 miesiące życia… Guz rośnie z każdym dniem. Nie czekaj, pomóż Ani!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • 6
   6

   Panie Obiektywny a jak Ci jakiś naćpany kierowca tyłek rozjedzie na pasach też tak będziesz pisał?

  • 2
   2

   Obiektywny życie ci nie miłe po te narkotyki i tak właściciele by się odnaleźli a tak policja już przejęła 😱

 1. A wy co chcecie dilować ze się nie zgarzacie i przykro ,dowiedzieli by się kto narkotyki przytulił i do drzwi zapukaja a tak wiadomo gdzie i tyle 😱

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick