Kobylin. Mieszkańcy nie chcą burmistrza z PiS

6
Wczoraj w Kobylinie w powiecie krotoszyńskim odbyła się pierwsza tura przedterminowych wyborów na urząd burmistrza miasta i gminy. W szranki stanęło czterech kandydatów w tym popierany przez Prawo i Sprawiedliwość od maja pełniący obowiązki burmistrza Kobylina, wyznaczony na to stanowisko przez premier Beatę Szydło – Rafał Nowacki.

O przedterminowych wyborach w Kobylinie zdecydowała choroba. Dotychczasowy burmistrz Bernard Jasiński na początku tego roku przeszedł na rentę. Jego obowiązki przejął, decyzją premier Beatę Szydło – Rafał Nowacki.

Sympatyk PiS, mocno popierany przez lokalne struktury partii rządzącej był jednym z faworytów w wyścigu o fotel burmistrza. Od maja będąc gospodarzem urzędu miasta, miał większe szanse na poznanie swojej osoby przez mieszkańców.

Wczoraj o godzinie 7 rano do ośmiu lokali wyborczych ruszyli kobylinianie, uprawnionych do głosowania było nieco ponad sześć tysięcy osób. O głosy wyborców w Kobylinie walczyło czterech kandydatów. Mirosław Jackowski, Tomasz Lesiński, Rafał Nowacki i Wiesław Popiołek.

Ostatecznie to Tomasz Lesiński wygrał pierwszą turę przedterminowych wyborów na burmistrza Kobylina. Uzyskał 42,3 % głosów.

Oto Wyniki uzyskane przez poszczególnych kandydatów:
Mirosław Jackowski – 86 głosów
Tomasz Lesiński – 1.349 głosów
Rafał Nowacki – 739 głosów
Wiesław Popiołek – 1.013 głosów

15 października odbędzie się druga tura wyborów. W niej Lesiński zmierzy się z Wiesławem Popiołkiem.

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Musze sie wam pochwalic w koncu schudlam – 9 kilo. Przewalilam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick