Kobyla Góra. Pijani kierowcy i zatrzymani z narkotykami

0
Fot. KPP Ostrzeszów
Dwóch kierowców pod wpływem alkoholu oraz dwie osoby zatrzymane z narkotykami w kieszeni to efekt ostatnich zatrzymań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Jeden z kierowców "wydmuchał" ponad dwa promile, dodatkowo zatrzymano dwóch mężczyzn z marihuaną oraz amfetaminą.

Do ujęcia pijanego kierowcy doszło w Kobylej Górze. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Mazda. Podczas prowadzenia czynności, przebadali kierowcę na obecność alkoholu. Badanie wykazało ponad dwa promile. – Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Zostało mu odebrane prawo jazdy. Za jazdę pod wypływem alkoholu, mężczyzna odpowie przed sądem – poinformowała kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Uderzył autem w drzewo. Zabrało go LPR

W tej samej miejscowości, doszło do zatrzymania kolejnego samochodu osobowego. Tu również okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. To 24-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. W samochodzie podróżowało z nim jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat. Starszy z nich posiadał przy sobie dziesięć gram amfetaminy. – 25-latek odpowie za posiadanie substancji odurzających. Grozi mu za to nawet do trzech lat więzienia. Kierowcy zostało odebrane prawo jazdy – dodaje Jakubowska.

Zatrzymano także 22-latka, mieszkańca powiatu kępińskiego. Podczas czynności znaleziono u niego marihuanę i dwie osmolone lufki. Jest on teraz w policyjnym areszcie, został on przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick