Kobyla Góra: Nie ma chętnych na budowę ścieżki wzdłuż zalewu

0
Drugie zapytanie ofertowe wysłała do firm budowlanych gmina Kobyla Góra. Chodzi o wycenę i możliwość szybkiej realizacji budowy ścieżki wzdłuż zalewu "Blewązka". Jak na razie nie ma chętnych na realizację tej inwestycji, a czas biegnie. Wiadomo już, że chodnik nie będzie gotowy na początek sezonu letniego 2017.

Jedno zapytanie ofertowe już opublikowano. W odpowiedzi jednej z firm pojawiła się kwota znacznie wyższa od tej, która kobylogórski samorząd chce przeznaczyć na budowę ścieżki. Wśród argumentów za tym, że należy zwiększyć kwotę potrzebną na tę inwestycję, ale także termin realizacji jest m.in. nietypowa lokalizacja ścieżki oraz ukształtowanie terenu. W drugim zapytaniu ofertowym termin wydłużono, cena pozostała niezmienna.

Chodnik miałby biegnąć wzdłuż brzegu zalewu, co stanowi znaczne utrudnienie szczególnie jeśli chodzi o pracę ciężkiego sprzętu. Zdecydowaną większość prac musieliby wykonać ludzie, zatem wzrasta nie tylko koszt inwestycji, ale też wydłuża się jej realizacja.

Gmina Kobyla Góra chce przeznaczyć na ten cel około 140 tysięcy złotych. Samorząd otrzymał nawet dofinansowanie z PROW na lata 2014-2020 w wysokości 90 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick