Kobiety w środę nie idą do pracy. Szykuje się kolejny protest

4
Fot. Czytelnik
Ostrów Wielkopolski zapowiada kolejny strajk. Środa będzie stała pod jego znakiem. To właśnie tego dnia kobiety nie idą do pracy. Skrzykuje się także młodzież, która przynajmniej w pewnej części planuje nie wezmą tego dnia udziału w zajęciach w szkołach i na uczelniach (zdalnie). Strajk w Ostrowie rozpocznie się o godz. 19.00. Początek przy amfiteatrze w Parku Miejskim.

Ogólnopolski Strajk Kobiet nie zwalnia. Masowe protesty w wielu miastach nie ustają, a wręcz przybierają na sile. Od pewnego czasu inicjatorzy sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w jednym z trzech przypadków.

“Prowokacja oraz zamach na życie i zdrowie kobiet”. Senatorki i senatorzy KO wydali oświadczenie

W poniedziałek zablokowano wiele ulic i skrzyżowań, a uczestnicy maszerowali i jeździli samochodami spowalniając ruch. W środę kobiety planują nie pójść do pracy. Młodzież szkolna i studentki (przynajmniej w części) planują nie wziąć w środę udziału w zdalnych zajęciach. Kolejny strajk ma się odbyć w piątek 30 października. Wtedy protest ma się odbyć w Warszawie.

Środowy strajk w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się o godz. 19.00. Ruszy on spod amfiteatru w Parku Miejskim. „Czeka nas wszystkich bardzo długi spacer. Naszykujcie się na to. Weźcie ze sobą znicze, które tym razem przydadzą się wyjątkowo bardzo. Pamiętajcie o banerach, wieszakach, logach i hasłach przewodnich. Przypominam również, że mamy okres pandemii, więc pamiętamy o zakrywaniu ust i nosa. Obowiązuje także nas zachowanie dystansu” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Tak wyglądał poniedziałkowy protest w Ostrowie! Zobacz relację wideo!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 15
    10

    Pracodawcy nn – ki, nie w pracy nie ma pracy. Załatwić to w inny sposób aby kobiety poddane były swoim sumieniom, a inni chcą żyć już bez pandemii, a te z tych ulic przegonić, gdzie jest policja

  2. 2
    3

    Nie pojęcie do pracy to żaden protest za to oznaką głupoty i słabości ,są inne formy protestu ,są media ,jest facebook ,można zbierać podpisy pod petycjami protestacyjnymi do Sztrastburga i innych gdzie zajmują się obroną praw ludzi przecież kobieta to człowiek a naruszono kobiety prawa jako człowieka .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick