Kobiety, miłość, filozofia. „Pani Kant i madame Hyde” Bogny Skrzypczak-Walkowiak

0
Pani Holmes, Pani Kant, Madame Hyde, Edyta, Anna Maria, Evelyn Rose – łączą je pragnienie miłości i filozofia. Wymienione kobiety to bohaterki opowiadań debiutanckiego wydania prozy autorstwa Bogny Skrzypczak-Walkowiak, na co dzień polonistki w jednym z ostrowskich liceów, ale znanej także z literackiej twórczości.

Sześć opowiadań o kobietach – odmiennych od siebie, ale przy tym wyjątkowych – znalazło się w pierwszym wydaniu prozy Bogny Skrzypczak-Walkowiak. „Pani Kant i madame Hyde – opowieści o kobietach, miłości i filozofii” to próba połączenia opowiastek o płci pięknej z filozoficznymi rozważaniami. Nauczycielka języka polskiego z IV LO w Ostrowie Wielkopolskim na swoim koncie ma już kilka publikacji, ale są to teksty głównie naukowe.

By poznać bohaterki opowiadań trzeba sięgnąć po książkę – lekką, którą czyta się jednym tchem. Premierowo w Forum Synagoga podczas wieczoru promocyjnego czytała dla publiki Katarzyna Lisiak. Premiera książki wpisała się w cykl Wieczorów Działań Autorskich „Szuflada” oraz w wydarzenia związane z Rokiem Ostrowskiej Literatury.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ridero. Ilustrowana jest pracami Przemysława Rutkowskiego i Dariusza Walkowiaka.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick