Kliknij lub zaznacz krzyżykiem. Ostatnie dni głosowania w OBO

0
Ostatnie dni głosowania. Tylko do 30 września jednym kliknięciem lub krzyżykiem na kartce można wyrazić swoje poparcie dla pomysłów, które mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego chcą wdrożyć w życie w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa jego trzecia edycja.

W połowie września utajniono dotychczasowe wyniki w głosowaniu na projekty w ramach OBO na rok 2018. Ale głosowanie trwa, bo do 30 września nadal mogą wpływać głosy do urn lub drogą elektroniczną, do czego zachęcają organizatorzy akcji. Trudno powiedzieć jakie innowacje są teraz na prowadzeniu, ale pewne jest, że szanse na jeszcze każdy projekt.

– Każdy mieszkaniec miasta może zagłosować na maksymalnie dwa różne zadania duże o wartości nieprzekraczającej 250 tysięcy złotych oraz na dwa zadania tzw. „małe” do kwoty 25 tysięcy – mówi Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych ostrowskiego magistratu.

Po etapie głosowania komisja weryfikacyjna będzie miała 2 tygodnie na policzenie wszystkich głosów, a gala finałowa III edycji OBO odbędzie się 16 października. Na niej zostaną ogłoszone zwycięskie projekty.

Głosować można elektronicznie – na specjalnej podstronie Urzędu Miasta [TUTAJ!] lub tradycyjnie na papierowych kartach wrzucanych do urn. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego utworzono 8 punktów: w ostrowskim magistracie, w kinie Komeda, w Muzeum Miasta w Ratuszu, w Ostrowskim Centrum Kultury, w trzech Biurach Obsługi Wodkan s.a. (ul. Grabowska 29a, ul. Asnyka 8, ul. Partyzancka 27) oraz w siedzibie spółki Targowiska Miejskie (ul. Towarowa 1).

Lista wszystkich zgłoszonych projektów do OBO 2018 TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick