Klasy integracyjne do likwidacji?

0
Zmiany w nauczaniu indywidualnym w szkołach i przedszkolach. To efekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, które weszło w życie z dniem 1 września. Celem zmian, jak tłumaczy minister edukacji, jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym, chorym, czy mający problem z funkcjonowaniem w szkole wszechstronnej pomoc.

Wioletta Miszkin z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wlkp. Przyznaje, że rodzice są trochę zdezorientowani nowym rozporządzeniem, ale wynika to jak zawsze z braku wystarczających informacji – mówi Violetta Miszkin  – dyrektor Poradni-Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrowie Wlkp.

Jednocześnie uspokaja, że nowe rozporządzenie daje furtkę zarówno rodzicom jak i dyrektorom szkół. To nie jest także, że dzieci z orzeczeniem o indywidualnym toku nauczania nie będą mogły chodzić do szkoły – dodaje.

Rozporządzenie MEN obejmę też organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach oraz wychowanie i organizacje pracy dzieci niepełnosprawnych. Więcej na ten temat znajdziecie państwo także w najnowszym wydaniu programu Komentarze i Opinie Magdaleny Wojciechowskiej.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick