KKS Kalisz i Centra Ostrów Wielkopolski samodzielnymi liderami swoich lig? Być może już w piątek

2
KKS Kalisz samodzielnym liderem Fortuna 2. ligi, a Centra Ostrów Wielkopolski - IV ligi Artbud? Taki scenariusz może się ziścić już w piątek, 11 listopada. Oba zespoły właśnie w Święto Niepodległości rozegrają mecze i powalczą o trzy punkty. Zwycięstwa mogą dać im pierwsze miejsca.

Co łączy KKS Kalisz i Centrę Ostrów Wielkopolski? To bardzo dobra forma prezentowana jesienią, która doprowadziła oba zespoły na szczyt ligowych rozgrywek. Kaliski Klub Sportowy zajmuje 2. miejsce w lidze tracąc dwa punkty do Kotwicy Kołobrzeg. Zwycięstwo nad zamykającą tabelę Fortuna 2. ligi Garbarnią Kraków co najmniej na kilkanaście godzin da pozycję lidera drużynie prowadzonej przez Bartosza Tarachulskiego.

Niedawny awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski oraz objęcie prowadzenia w lidze byłyby podwójnie historycznymi chwilami.

W IV lidze Artbud Centra Ostrów Wielkopolskim już lideruje, ale ex aequo z Nielbą Wągrowiec. Jeśli w derbowym spotkaniu z LKS-em Gołuchów podopieczni Michała Kosińskiego odniosą zwycięstwo, również zostaną samodzielnym liderem przez co najmniej kilkanaście godzin. Dopiero wynik meczu Nielby z Wartą Międzychód (zaplanowany na 12 listopada) przesądzi o tym, czy Centra do następnej kolejki pozostanie na fotelu lidera, czy będzie musiała się nim podzielić właśnie z żółto-czarnymi.

Najbliższe mecze drużyn z naszego regionu w II, III i IV lidze:

II liga
Garbarnia Kraków – KKS 1925 Kalisz (11 listopada, 13.00)

III liga
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Swarzędz (12 listopada, 12.00)
Jarota Jarocin – Bałtyk Gdynia (13 listopada, 13.45)

IV liga
Centra Ostrów Wielkopolski – LKS Gołuchów (11 listopada, 10.00)
Victoria Września – Victoria Skarszew (12 listopada, 13.00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick