Kina otwarte, ale… na remonty [ZDJĘCIA]

1
Fot. UMiG Krotoszyn
Niemal 2 mln zł będzie kosztował remont Kina "Przedwiośnie" w Krotoszynie. Prace już trwają i zakończą się najpóźniej 31 maja. Prace remontowe częściowo zakończyły się także w Pleszewie. Władze miasta zdradziły, jakie jeszcze mają pomysły na tamtejsze Kino "Hel".

Zamknięte dla fanów filmów, ale otwarte na remonty. Kina w regionie przechodzą modernizacje w czasie, kiedy nie mogą świadczyć usług w normalnym zakresie. Lockdown spowodował ich całkowite zamknięcie, ale jest to czas wytężonej pracy firm budowlanych, które odnawiają wnętrza sal.

Kino “Przedwiośnie”

W Krotoszynie prace zakrojono na szeroką skalę, a kosztorys opiewa na 1 969 992,85 zł. W planach jest przebudowanie pomieszczeń po byłym klubie “Fabuła” (na parterze) oraz zagospodarowanie terenu. Lista zadań liczy kilka punktów:

  • remont sali wielofunkcyjnej, części wejściowej korytarza, szatni, toalet, kawiarni wraz z zapleczem,
  • budowa sali kinowo-widowiskowo-klubowej,
  • montaż modułu płynnego ściemniania oświetlenia, projektora Full HD, amplitunera wraz z systemem głośników, serwera,
  • wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową (ok. 550 m2), nasadzenie zieleni, montaże małej architektury,
  • docieplenie i wykonanie elewacji budynku,
  • renowacja loga Kina “Przedwiośnie” oraz napisu “Bilety”.

Przebudowane i wymienione zostaną także instalacje sanitarne, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja oraz instalacja elektryczna. To jednak nadal nie koniec. Wymienione zostaną także kanalizacja deszczowa oraz przyłącze wodociągowe.

Inwestycje na terenie kina są elementem zakrojonych na szerszą skalę. W jej skład weszły: przebudowa Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie oraz Błoni w ramach realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji. Jest ona współfinansowana z unijnych pieniędzy.

Kino “Hel”

Remont przechodzi także Kino “Hel” w Pleszewie, choć ono w zdecydowanie mniejszej skali. Jest ono często uczęszczanym miejscem przez wielu mieszkańców powiatu, dlatego wiele elementów należy regularnie poprawiać, unowocześniać lub odnawiać.

Odświeżona została już kolorystyka sali kinowej, która wzbogaciła się również o oświetlenie LED-owe, ale to dopiero początek wykonanych prac. Wymieniono drzwi wejściowe, naprawiono dach i zmodernizowano kanalizację.

W kolejnym etapie jest stworzenie kawiarni. Ma to być miejsce spotkań przed i po seansie, a także odpoczynku na przykład dla rodziców, których pociechy oglądają film.

W przyszłości wydłuży się także funkcjonowanie tej instytucji, która ma być dostępna dla kinomaniaków przez siedem dni w tygodniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick