Kino Komeda w remoncie. Widzowie nie zobaczą premierowo „Gwiezdnych Wojen”

6
8 grudnia rozpoczyna się malowanie sali kinowej w ostrowskiej Komedzie. Lifting wnętrza przybytku X muzy potrwa dłuższą chwilę, co oznacza, że widzowie nie zobaczą premierowo najnowszej części "Gwiezdnych Wojen" pt. "Ostatni Jedi". Film zostanie wyświetlony w kinie Komeda tuż po zakończeniu prac malarskich. Remont współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Remont rozpoczyna się 8 grudnia i kosztować będzie 85 tysięcy złotych. 45 tysięcy pochodzi z budżetu Ostrowskiego Centrum Kultury natomiast pozostałe 40 tysięcy z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Warto zaznaczyć, że choć OCK musiało napisać wniosek do PISF o przyznanie dotacji, to pula pieniędzy na remonty w polskich kinach pochodzi z kieszeni widza. Ten kupując bilet i oglądając jednocześnie film z legalnego źródła wspiera przybytki X muzy w Polsce. Komeda przeprasza za chwilowe utrudnienia.

– Chcemy zaprosić Państwa do czystego, pięknego kina – mówiła w programie „Zwiastun” na antenie Telewizji Proart Ewa Smolińska, kierowniczka Komedy.

Remont w Komedzie oznacza, że widzowie nie zobaczą najnowszej części „Gwiezdnych Wojen – Ostatni Jedi”. Premiera filmu zaplanowana jest w Polsce na 14 grudnia. Kolejna część sagi wyświetlona zostanie w Komedzie już po zakończeniu remontu. Ze środków z PISF skorzystało już także Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Udało się wyremontować hol wraz z kasą. Inwestycja kosztowała 143 tysięcy złotych, a 60 tysięcy pochodziło właśnie z dotacji z Instytutu.

fot. Ostrzeszowskie Centrum Kultury

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

6 KOMENTARZE

  1. Dopoki nie wymienicie foteli to 1/3 widzow bedzie uciekac do kalisza , moze tak na radzie miasta radzacym o niczym oświecic co sie dzieje w kinie,że wysiedziec nie idzie ?

  2. Możecie w Komedzie nawet wodotrysk na sali zrobic ale dopóki nie bedzie atrakcyjnego repertuaru to doopa.Jak mozna wyswietlac na wszystkich trzech seansach ten sam tytuł !!! Piątek 15,30 18,00 20,30 LISTY DO M :Sobota (jak w piątek) :niedziela (jak w piątek i w sobote):dalej 14,15,16 LISTOPADA – BEZ ZMIAN !!!RĘCE OPADAJĄ!Rozumiem premiera i trzeba zarobic ale troche kultury!

  3. dlatego na botoks pojechaliśmy do Kalisza bo 2 godziny na tych krzesełkach to porażka już lepsze są krzesła ogrodowe od tych w kinie

  4. TO JEST ALBO GROTESKA ALBO KOMEDIA ABY SIĘ TYLKO POŚMIAĆ Z TEGO KIEROWNICTWA KINA …JAK MOŻNA ZAMYKAĆ KINO W TAKIM OKRESIE I ROBIĆ REMONTY SKORO WŁAŚNIE W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM I ZIMOWYM KINO PRZEDE WSZYSTKIM ZARABIA NA SIEBIE …( JUŻ NIE WSPOMNĘ O TOPOWYCH PREMIERACH ) , DLACZEGO NIE ROBIĆ REMONTÓW W OKRESIE LETNIM, WAKACYJNYM KIEDY PRAKTYCZNIE KINO MOŻNA ZAMKNĄĆ ? GDZIE TU LOGIKA ??? MYŚLĘ, ŻE CO DLA NIEKTÓRYCH JUŻ CZAS NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ …MIŁEGO OGLĄDANIA GWIEZDNYCH WOJEN, POZDRAWIAM

  5. …a to nie słyszeliście tych zapewnień z ostrowskiego magistratu, że „.. w obszarze kultury kino będzie priorytetem ..” dla ekipy aktualnie sprawującej władze w tym mieście. No i jak powiedzieli tak robią, buduje się kino ale w muzeum w technologii braci Lumiere i to podobno na 10 miejsc … polityka proszę państwa, polityka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick