Kilkuset biegaczy w 6. Zimowej ZaDyszce. Zobacz, kto był najlepszy [WIDEO]

Szóste zawody pod nazwą „Zimowa ZaDyszka” rozegrały się dziś w wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych, stąd nie dziwi też ogromna frekwencja. Na starcie biegów na 5 i 10 km oraz w biegu na odcinku 5 km z psami stanęło łącznie prawie 350 osób. – Na starcie mamy wielu triatlonistów, bo w nich się Ostrów ostatnio „specjalizuje”, więc to na pewno napędza nam imprezę, zachęca i mobilizuje amatorów. Jest moda na bieganie, a na naszych zawodach pojawia się wielu biegaczy, którzy promują w Ostrowie – i nie tylko – bieganie – mówi Krzysztof Florczak z Klubu Sportowego „Maraton” – organizator 6. Zimowej ZaDyszki.

W kategorii biegu mężczyzna na 10 km zwyciężył Michał Przerwa z czasem 35 minut i 29 sekund. Drugi był Rafał Czarnojańczyk (36 min. 11 sek.), trzeci na podium stanął Konrad Pawlak (36 min. 40 sek.) W biegu na 5 km triumfował Dawid Borkowski uzyskując czas 16 minut i 51 sekund. Za nim był Robert Kulesza )18 min. 30 sek.), trzeci – Witek Szczepaniak (18 min. 41 sek.) W biegu z psem na 5 km zwyciężył Adam Kołodziej z czasem 17 minut i 28 sekund.

Wśród kobiet w biegu najtrudniejszym, bo na 10 km najlepsza była Karolina Górna uzyskując wynik czasowy 38 minut i 42 sekundy. Po niej na metę przybiegła Monika Ukleja z czasem 45 min. 9 sek., trzecia na podium stanęła poznanianka Anna Wiśniewska uzyskując wynik 46 minut i 21 sekund. W biegu na 5 km kobiet najlepsza okazała się Julia Mikołajczyk, której przebiegnięcie trasy zajęło 23 minuty i 18 sekund, następnie na mecie była Monika Dolata z wynikiem 24 min. 12 sek., trzecia – Oliwia Kwiecińska z czasem 25 minut i 1 sekunda. W biegu z psem na „piątkę” zwyciężyła Monika Włodarczyk z czasem 22 minuty i 31 sekund.

Relacja z tej sportowej imprezy w poniedziałkowym serwisie sportowym Telewizji Proart.