Kilka ważnych, przedświątecznych wskazówek! Zabezpiecz swój dom przed złodziejami

0
Przed nami święta Bożego Narodzenia i wielu z nas wybierze się w podróż do rodziny, czy przyjaciół. Święta to czas wzmożonej aktywności złodziei, dla których pusty dom to idealna okazja do kradzieży. Policjanci przekazują kilka ważnych wskazówek, by uniknąć niemiłej sytuacji po powrocie do domu.

Choć dla niektórych może być to nowość, policjanci doradzają, by przed wyjazdem zdeponowac w banku gotówkę, bizuterię i inne cenne rzeczy. Zaraz po powrocie można je odebrać, a nam zagwarantuje spokojne święta. Dodatkowo warto zainwestować w rolety antywłamaniowe lub czujki światła. Jeśli nasi sąsiedzi zostają na okres świąteczny w domu, warto poprosić, by zaopiekowali się naszym domem. – Poproś zauaną osobę lub sąsiada, by zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy kwiatkiem – informują policjanci.

Przy każdym wyjściu z domu należy zamknąć drzwi i okna, nawet te piwniczne i dachowe. – Warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych – dodają mundurowi.

Media społecznościowe to w ostatnim czasie idealne źródło informacji o naszym życiu dla włamywaczy. Nie publikujmy zdjęć z wyjazdów, nie zamieszczajmy w mediach społecznościowych informacji, gdzie jesteśmy i kiedy wrócimy.

Osoby wyruszające w trasę powinny także pamiętać o podstawowych zasadach. Warunki pogodowe nie są nawet zbliżone do zimowych, ale wymiana opon dostosowanych do tej pory roku to podstawa! – Bądźmy przede wszystkim trzeźwy i wypoczęci. Zaopatrzmy się w skrobaczki do szyb oraz zimowy płyn do spryskiwaczy. Przed wyjazdem sprawdźmy także stan naszych wycieraczek i oświetlenia. Stosujmy się także do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i każdy z nas chce szczęśliwie dojechać do celu – apelują policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick