Kierowca z dwoma promilami. U drugiego znaleźli metaamfetaminę i nie tylko

0
zdjęcie poglądowe
Policjanci z regionu zatrzymali kolejnych pięciu pijanych kierowców, którym odebrano prawo jazdy. W ręce mundurowych wpadł także 30-latek z powiatu ostrowskiego, u którego znaleźli metaamfetaminę oraz marihuanę. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

57-latek, 20-latek, 52-latek, 28-latek oraz 26-latek – to pijani kierowcy, którzy wpadli w ręce policjantów z regionu południowej Wielkopolski. Pierwszemu z nich udaremniono jazdę na terenie powiatu ostrzeszowskiego w miejscowości Muchy. – W trakcie podjętej interwencji 57-letniego mieszkańca gminy Czajków poddano badaniu na trzeźwość. Jak się okazało prowadził on pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Pijany 20-latek z Mołdawii został zatrzymany w Mikstacie. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i okazało się, że od kierowcy czuć woń alkoholu. – W związku z powyższym 20-letniego obywatela Mołdawii, zamieszkującego na terenie Mikstatu, poddano kontroli trzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad 1,7 promila. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje asp. Hańdziuk.

Dwóch nietrzeźwych zatrzymano także w powiecie kępińskim. Pierwszy z nich wpadł a ręce policjantów w miejscowości Kierzno. – Policjanci zatrzymali 52–letniego mieszkańca gminy Święciechowa, który na drodze S8, kierował w stanie nietrzeźwości oraz uderzył w bariery ochronne. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej policji.

Mundurowi z tego powiatu ujęli także 28-letniego obywatela Ukrainy, który w wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu. Dwa lata młodszy kierowca, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego wykazał się taką samą nieodpowiedzialnością. – Po drodze publicznej kierował samochodem marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje sierż. Stramowski.

Z kolei w powiecie ostrowskim w ręce policjantów wpadł 30-latek, który był w posiadaniu narkotyków. – Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w garażu miał schowane narkotyki. W woreczkach foliowych znajdowała się metaamfetamina i marihuana – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej komendy policji. 30-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i stanie przed sądem.

Wszystkim pijanym kierowcom także postawiono zarzuty i za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick