Kierowca był pijany, a pasażer poszukiwany. Są już w rękach policji

0
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
17-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, a jego 24-letni kolega został doprowadzony do aresztu, bo okazało się, że był poszukiwany przez policję. Dwójkę mężczyzn zatrzymali policjanci z Odolanowa.

Policjanci z odolanowskiego komisariatu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Jego jazda wzbudziła w mundurowych podejrzenia, że może on być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem 17-latka wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. – Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponieważ pasażer zeskoczył z motoroweru i zaczął uciekać, w pościg za nim ruszył jeden z policjantów. Po chwili mężczyzna również znalazł się w rękach mundurowych. Okazało się, że 24- letni pasażer jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 24- latek, zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do aresztu śledczego. Mężczyzna ma na swoim koncie m. in. kradzieże i uszkodzenia mienia. 17-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick