Kierował pijany, jego auto stanęło w płomieniach

0
W miejscowości Kamień w powiecie kaliskim doszło do niecodziennego zdarzenia. Pewien mężczyzna nie dość, że kierował pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości, to jego samochód zapalił się w trakcie jazdy! Auto udało się ugasić, a mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letni kierowca citroena miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Koźminek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce prowadzić samochód powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick