Kępno: Umowa na realizację II etapu obwodnicy podpisana

0
Będzie kosztowała 122 miliony złotych i połączy drogę krajową numer 11 z dużym węzłem w ciągu ekspresowej S8 wyprowadzając tym samym ruch z miasta - mowa o obwodnicy Kępna. 2 października podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Wykonawca - firma PUT INTERCOR Sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu - ma na wybudowania brakującego odcinka S11 dokładnie 34 miesiące.

Najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę II etapu obwodnicy Kępna w ciągu drogi S11 przedstawiła firma Intercor. Inwestycja będzie kosztowała 122 606 490,28 zł brutto. II etap połączy odcinek właśnie budowany (od drogi krajowej numer „11” aż do węzła Kępno-Krążkowy) z wjazdem na krajową „11” w gminie Baranów.

Obwodnica Kępna - II etap
Obwodnica Kępna – II etap

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Zadanie polega na projekcie oraz budowie II etapu obwodnicy Kępna od istniejącego węzła „Kępno-Krążkowy” do istniejącej drogi krajowej nr 11. Wykonawca będzie musiał dodatkowo zoptymalizować projekt ok. 7 km drogi ekspresowej wraz z całą infrastrukturą, uzyskać wszelkie niezbędne uzgodnienie, zezwolenia i prawomocne decyzje administracyjne, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W ramach zadania Wykonawca wybuduje II odcinek obwodnicy miejscowości Kępno, przebuduje drogi innych kategorii oraz uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie nowego odcinka drogi ekspresowej S11.

I i II etap obwodnicy Kępna na mapie.
I i II etap obwodnicy Kępna na mapie.

W trakcie realizacji jest pierwszy etap obwodnicy Kępna. Wykonawcą jest firma Budimex. Odcinek połączy krajową „11” od strony Ostrzeszowa z węzłem Kępno-Krążkowy (S8). Termin zakończenia mija w sierpniu 2018 roku, ale nieoficjalnie mówi się, że z drogi krajowej „11” do węzła Kępno-Krążkowy w ciągu drogi ekspresowej S8 dojedziemy już w maju. To pierwsze bezpośrednie połączenie DK11 z S8. Wcześniej kierowcy musieli korzystać z innych dróg.

http://www.s11-obwodnicakepna.pl/s11-obwodnica-kepna

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick