Każdego dnia jeden pijany kierowca na drodze. Statystyki nie są dobre

0
Tylko przez ostatnich 9 miesięcy na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano obecność 276 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. A to jedynie statystyka, którą udało się stworzyć po zatrzymaniu tych kierowców. Rzeczywista liczba jeżdżących po tzw. "kilku głębszych" może być znacznie wyższa. Problem wciąż jest poważny w całym kraju.

Tylko w mijającym tygodniu ostrowscy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali tzw. „rekordzistów” w kwestii jazdy samochodem po spożyciu alkoholu. – Policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował pojazdem mając 2,5 promila alkoholu. W jeszcze innym przypadku dwóch mężczyzn udaremniło dalszą jazdę kierowcy, który miał w organizmie ponad 3 promile i wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego. Z kolei w gminie Sośnie 49-latka na łuku drogi straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w słup elektryczny. Miała ponad 1,5 promila alkoholu we krwi – wylicza st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Jak podaje w statystykach ogólnopolskich Komenda Główna Policji, tylko w 2016 roku uczestnicy ruchu pod wpływem alkoholu spowodowali 2295 wypadków, czyli 6,8 proc. ogółu. Wśród nich aż 1686 osób kierowało pojazdami mechanicznymi.

Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu są oczywiste – można spowodować poważny wypadek, w którym życie może stracić nie tylko sam kierowca „po spożyciu”, ale inni, niewinni uczestnicy ruchu drogowego. Liczyć należy się także z konsekwencjami prawnymi. – Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara grzywny – dodaje st. sierż. Łusiak.

Statystyki bieżące z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim – w materiale filmowym.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick