Katarzyna Puchała zastąpiła Marcina Świtonia. Oficjalne roszady w Radzie Miejskiej Ostrzeszowa

0
Fot. ostrzeszow.pl
Roszady w Radzie Miejskiej Ostrzeszowa stały się faktem. Katarzyna Puchała oficjalnie zastąpiła Marcina Świtonia na fotelu radnego. To pokłosie decyzji Sądu Administracyjnego, który zdecydował, że Świtoń nie może jednocześnie piastować funkcji w samorządzie oraz pracować w firmie, która wynajmuje teren od jednej z miejskich spółek.

O sprawie pierwszy raz informowaliśmy w listopadzie 2021 roku. Wtedy do wojewody trafiło pismo, w którym poinformowano, że radny Marcin Świtoń zasiada w zarządzie firmy, która wynajmuje teren pod swoją działalność od jednej z miejskich spółek, a konkretnie Wodociągów Ostrzeszowskich.

Sprawa ostatecznie trafiła do Sądu Administracyjnego, który zdecydował, że taka sytuacja nie może mieć miejsca. Wtedy Świtoń poinformował, że rezygnuje z funkcji radnego i składa swój mandat. – Stwierdziłem, że już wystarczy. Osiem lat byłem radnym, zostałem dwukrotnie wybrany więc jakieś zaufanie miałem od mieszkańców za co też serdecznie dziękuję. Choć nie będę już radnym to nadal mam zamiar angażować się w dobre inicjatywy na rzecz naszego „kochanego” Ostrzeszowa i chętnie nadal służę Wam moją pomocą – mówił wtedy portalowi wlkp24.info Marcin Świtoń.

CZYTAJ: „Nadal mam zamiar angażować się w dobre inicjatywy” – radny ostrzeszowski stracił mandat

Jego miejsce w Radzie Miejskiej Ostrzeszowa zajęła Katarzyna Puchała, która w 2018 roku startowała z tej samej listy, co radny Świtoń. – Jestem z okręgu Osiedla Zamkowego, ale będę działać na rzecz wszystkich mieszkańców. Chcę być pomocna i mam nadzieję, że jakoś się to uda – informowała w rozmowie telefonicznej.

Nowa radna złożyła oficjalne ślubowanie podczas LVIII Sesji Rady Miejskiej Ostrzeszowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick