Katarzyna Pawłowska złota na czasówce

0
Katarzyna Pawłowska z Przygodzic, zawodniczka holenderskiej ekipy Boels Dolmans zdobyła w Krokowej tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas. Pawłowska mistrzowską czasówkę wygrała już w 2013 roku, a w kolekcji ma w sumie pięć krążków krajowego czempionatu w tej konkurencji.

Zawodniczka holenderskiej ekipy na pofałdowanym odcinku pomorskich dróg wykręciła czas lepszy o 19 sekund od Alicji Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i zdobyła swój drugi tytuł mistrzyni Polski w tej specjalności. Podium dopełniła Agnieszka Skalniak (Astana Women’s Team).

Pawłowska mistrzowską czasówkę wygrała już w 2013 roku, a w kolekcji ma w sumie pięć krążków krajowego czempionatu w tej konkurencji.

W klasyfikacji do lat 23 Ratajczak odebrała złoto, a Skalniak srebro. Brąz przypadł siódmej w kategorii open Darii Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Zawodniczki rywalizowały na blisko 20-kilometrowym odcinku wokół położonej w powiecie puckim miejscowości Krokowa. Pofałdowaną już od początku trasę znaczył jeden wyraźny podjazd – 1700-metrowa wspinaczka o średnim nachyleniu 6%, którą organizatorzy wyznaczyli zaraz za półmetkiem.

źródło: rowery.org