Karambol w Smolicach. Jedna osoba nie żyje [foto]

1
Na drodze krajowej nr 36 między Smolicami a Kobylinem doszło do wypadku samochodowego, w którym wzięły udział cztery pojazdy. Dwa ciężarowe i dwa osobowe. Jedna osoba nie żyje. Droga jest zablokowana, organizowane są objazdy.

Jedna osoba zginęła na miejscu i był to kierowca samochodu osobowego. Reszta poszkodowanych w wypadku została przewieziona do szpitala w Krotoszynie – powiedział nam asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Na miejscu wypadku pracuje straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Przyczyny wypadku bada prokurator.

Czynności, które pozwolą nam ustalić przyczyny wypadku wciąż trwają, ale ze wstępnych ustaleń wiemy, że kierujący samochodem marki Opel Meriva, jadący ze strony Kobylina, wyprzedzał ciąg pojazdów. W trakcie wyprzedzania zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki Iveco – tłumaczy asp. Szczepaniak.

68-letni kierowca Opla Meriva zginął na miejscu. To mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Jechał razem z trzema pasażerami, którzy zostali odwiezieni do szpitala w Krotoszynie – dodaje oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

W całym zdarzeniu uczestniczyły jeszcze dwa auta, których kierowcy próbowali uniknąć zderzenia. Ze wstępnych ustaleń nie odnieśli poważnych obrażeń.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick