Kąpielisko na Piaskach pod znakiem zapytania? Rzecznik wojewody twierdzi inaczej

1
Wiele emocji wzbudziło zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas której radni przegłosowali uchwałę dotyczącą kąpieliska na Piaskach. Rajcy obradowali dwa dni przed upływem terminu podjęcia tej uchwały i ich zdaniem ostateczna decyzja, czy kąpielisko będzie w tym roku czynne, zależy od wojewody.

Padło sporo zarzutów pod adresem prezydent Beaty Klimek i urzędników, którzy – zdaniem opozycji – wykazali się opieszałością w przygotowywaniu projektów uchwał na sesje. W związku z tym należało przegłosować uchwałę dotyczącą kąpielisk podczas specjalnie zwołanej sesji, a nie jak to zwykle ma miejsce w trakcie comiesięcznych obrad samorządowców.

RADNI BYLI ZA, ALE O PRZYSZŁOŚCI KĄPIELISKA NA PIASKACH ZDECYDUJE WOJEWODA

Uchwałę przegłosowano 18 głosami „za”, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Teraz dokumenty muszą trafić do wojewody wielkopolskiego, który podejmie decyzję w sprawie kąpieliska na Piaskach. Obawy dotyczące tego, czy głosowanie na ostatnią chwilę może wpłynąć na podjęcie negatywnej decyzji przez Zbigniewa Hoffmanna rozwiewa Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. – Uchwały dotyczące kąpielisk są aktualnie procedowane w wielu samorządach, nie tylko w Ostrowie Wielkopolskim i te dokumenty właśnie do nas spływają.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Słowa rzecznika studzą gorącą atmosferę, jaka wytworzyła się w samorządzie i dają nadzieję, że nie wszystko stracone, a cała sytuacja może okazać się jedynie burzą w szklance wody.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick