Rafał Trzaskowski w Kaliszu i Ostrzeszowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

48
Fot. Sławomir Brdęk
Prezydent Warszawy i kandydat na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski odwiedził w sobotę Kalisz i Ostrzeszów, gdzie spotkał się z mieszkańcami, aby zachęcić ich do głosowania na siebie. Mówił nie tylko o swoich propozycjach, ale także zwrócił się do urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dla którego przygotował obok siebie mównicę, symbolizującą zaproszenie na debatę.

Podobnie jak w innych miejscach Polski, w których przemawiał Rafał Trzaskowski, także w naszym regionie pojawiły się dwie mównice. Jedna dla niego, a druga dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. To symboliczne zaproszenie do debaty, o którym mówił na początku wystąpienia. – To nie jest tak, że będę chciał do państwa przemawiać raz z jednej mównicy, a raz z drugiej. Ta mównica czeka na pana prezydenta Andrzeja Dudę, który, niestety, nie chce podjąć wyzwania i stanąć do debaty – powiedział, a w tej samej chwili tłum zaczął skandować: „Do debaty! Do debaty!”.

Podkreślił też, że – jak to ujął – w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości – umie się przyznać do błędów, jakie popełniła Platforma Obywatelska, czego efektem były przegrane wybory. – Jestem w stanie powiedzieć, że PiS był w stanie trafnie nazwać niektóre bolączki III Rzeczypospolitej. Natomiast zapytajcie prezydenta Andrzeja Dudę, czy chociaż w jednej sprawie jest w stanie skrytykować prezesa. Czy chociaż w jednej sprawie jest w stanie odciąć się od PiS-u. Czy chociaż raz byłby w stanie powiedzieć coś dobrego o swoich politycznych konkurentach? Czy był w stanie wyciągnąć do nich rękę? Nie, bo się boi prezesa – powiedział Trzaskowski w Ostrzeszowie nawiązując do tego, że trzeba rozmawiać z konkurentami politycznymi.

Mówił też o walce z kryzysem klimatycznym, swobodzie dla samorządów, pomocy dla przedsiębiorców i odpartyjnionym gabinecie prezydenta, który chciałby utworzyć, gdyby został głową państwa.  – Pamiętam czasy, kiedy w waszym mieście bezrobocie było na poziomie 30 procent. I właśnie dzisiaj trzeba rozmawiać o tym, jak ratować miejsca pracy. Co zrobić, aby rządzący nie uzgodnili podwyższenia podatków. Jak walczyć z nienawiścią i tym, żeby nie wykluczać żadnej grupy ze społeczeństwa. Razem budujemy platformę porozumienia dla wszystkich, którzy chcą w Polsce zmiany  – dodał, zwracając się do mieszkańców Ostrzeszowa.

Wizyta Rafała Trzaskowskiego w Ostrzeszowie

Opublikowany przez wlkp24.info Sobota, 4 lipca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

48 KOMENTARZE

  • 25
   7

   Tak, bardzo kompetentny. Pokazał to zmieniając swój program jak rękawiczki. On zresztą nie ma żadnego programu tylko wytyczne od Soroza. Panu już dziękujemy. A Pani Natka przeżywa go jak swego czasu niektóre Panie Leszka Millera, „bo on jest taki calusny”. Nie tędy droga, Pani Natko.

  • 7
   7

   Precz z Kaczorem. To są Ci ludzie którzy głośno mówią o nienawiści a sami nią zieją do innych ludzi.

 1. 69
  72

  Jaki to prezydent, który ułaskawia pedofila, a za obecność obywateli pod Sądem Najwyższym – policja wlepia 10 tysięcy złotych mandatu starszej kobiecie. Jaki to prezydent, kiedy zamiast na leczenie chorych na raka, miliardy złotych z naszych podatków woli przeznaczyć na propisowskie media. Jako obywatele mamy dość Dudy w Pałacu Prezydenckim!

 2. 62
  65

  Duda chłopiec na posylki Kaczynskiego, mentalnie na poziomie babci z podkarpackiej wsi, który nie wie o czym mówi. Z 500+ korzysta mniej niż 20% Polakow, a wszyscy płaca za to wzrostem cen towarów i uslug. Emerytom dali 1000 a zabrali kilka tysiecy za pomocą inflacji, okradaja Polakow z oszczednosci bo Glapinski obniżył stopy procentowe do zera, co przy bardzo wysokiej inflacji oznacza że Polacy tracą swoje oszczednosci. Najwiecej traca emeryci, którzy tracą oszczednosci które gromadzili przez cale zycie. Mowia ze za PO ukradziono 250 mld z VAT to czemu przez 5 lat nie odzyskali tych pieniedzy, poza tym luka VAT najwyzsza byla za rzadow PiS i w latach 2016-2019 wyniosla ponad 100 mld.

  • 11
   6

   Wole Dudę jako chłopca na posyłki Kaczyńskiego niż Trzaskowskiego chłopca na posyłki Merkelowej i marionetke Niemiec.

  • 34
   42

   O chłopcach na posyłki to ty lepiej się nie wypowiadaj, bo możesz urazić obecnie nam panującego prezydenta…

  • 28
   10

   Co tu się dziwić, przedtem był chłopcem na posyłki niejakiego siwca, który w Ostrzeszowie naśladował JPII. Precz z komuną!

  • 16
   11

   Do Donosicielka UB, Jak Siwiec był w Ostrzeszowie Pan Burmistrz dr. Patryk Jędrowiak miał 4 latka. Po co japą kłapiesz.

 3. 64
  45

  Trza! Gościa odesłać do swoich sprzymierzeńców w Berlinie. On tam widzi przyszłość a my będziemy parobkami dla Niemca.

  • Ale wam ta TVPis zryła berety. Wszędzie widzicie spiski, knowania, zdradę. Po wuj jeździcie na zarobek do Niemiec, skoro w Polsce pisowskiej tak dobrze, co?!

 4. 18
  19

  Pedofil wyjdzie dopadnie dzieci i wróci do pierdla i będziemy go my utrzymywać ale tak wygląda polityka wyborcza ,wybór zależy od nas.

 5. 35
  8

  Patrzę na jedno ze zdjęć i widzę że jedna z osób trzyma „FAKT” z artykułem oczerniajacym Andrzeja Dudę. Teraz już wiem dlaczego na początku lat 90 większość gazet i firm związanych z prasą zostały sprzedane niemieckim koncernom prasowym. Teraz mogą robić co chcą, czyli nawet ubliżać Prezydentowi Polski. Nikt nie sprawdził i doczytał do końca o tym uniewinnieniu. Tak działa dzisiejsza opozycja.

  • 7
   22

   Wyborco, gdybyś poszukał to wiedziałbyś, że wbrew temu co bredzi twój idol, 51 % udziałów posiada szwajcarski koncern Ringier, 10 % należy do amerykańskiego funduszu KKR , a do niemieckiego Springera należy już tylko nieco ponad 1/3 udziałów. No i jeszcze jedno- Andrzej ułaskawiając pedofila sam sobie strzelił w kolano, a teraz winna jest jak zwykle gazeta?

 6. 32
  11

  Trzaskowski bierze się za chwyty poniżej pasa. Wymusza debaty w różnych miejscach (np. wcześniej w studiu TVN), teraz w Kaliszu a przecież wiadomo że ma odbyć się w Konskich. Artykuły z FAKT też tylko nagłówki, bez podawania konkretów. Uniewinnienie „pedofila” miało miejsce 14 marca, ale lepiej namieszać na ostatnią chwilę… A przecież wiadomo że nie każdy pedofil krzywdzi, i nie każdy krzywdzący jest pedofilem… Rodzina sama się za nim wstawiła.

 7. 20
  4

  Oglądając Batmana komu się ufa a na kogo się patrzy jak na złoczyńce? Jak widać ludzie w Ostrzeszowie i Kaliszu stojący za „trza wybrać” lubieją Jokera zamiast Batmana. A niejednokrotnie się mówi o wyborze między dobrem a złem … to takie proste jak widać w najważniejszych sprawach sprawa prosta przerasta ludzi niepotrafiących docenić tego co mają

  • 6
   4

   „lubieją”… Kup sobie słownik ortograficzny, bo jako Prawdziwy Patriota (jak sami siebie nazywacie) powinien znać ojczysty język.

 8. 10
  27

  Na spotkaniu w Ostrzeszowie była taka temperatura i moc, że odpadły zdjęcia Dudy z jedynego transparentu przeciwników Trzaska. To ZNAK? Szacun dla tych odwaznych z tym hasłem. Poza tym mega super atmosfera. Super ludzie. i Trzask co ma to coś!!!

 9. 33
  9

  Co za kraj! Jakiegoś Trzaskowskiego na prezydenta? Niedługo to krowa wam się spodoba i na nią będziecie głosować! Hahah

  • to wizyta wyborcza, nie oficjalna, więc burmistrz powinien, jeśli chciał być obecny, wmieszać się w tłum

 10. 29
  7

  Trzaskowski zaczyna już obiecać to co Duda bo kończą mu się pomysły, zresztą dla PO wszystko jedno jakie obietnice i tak nie będą spełniane. Tusk już obiecał „zieloną wyspę” i wiemy jak się to skończyło w latach 2007 – 2015. Masową emigracją. Niech Pan Trzaskowski powie co robił w maju 2019 w grupie Bilderberg? Gwarantuję że będzie mataczył. Tacy ludzie nie lubią prowokacyjnych pytań bo wolą sami prowokować.

 11. 13
  5

  Jak poprawić pamięć Trzaskowskiemu?bo ciągle mija się z prawdą i pogrywa nieczysto,no i ta Warszawa wykolegowana.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick