Kaliszanin zwycięzcą międzynarodowego konkursu Google

0
Michał Paszyn z Kalisza wraz z zespołem, którym kierował został europejskim zwycięzcą międzynarodowego konkursu Google Online Marketing Challenge 2017 (AdWords Business Regional Winner Europe). W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 2600 zespołów z 65 krajów, w tym ponad 1180 ze Starego Kontynentu.
Na liście laureatów znalazło się aż sześć zespołów z Polski. W Europie zwyciężyli studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a kolejny zespół z UAM znalazł się w finałowym europejskim Top 5. Do półfinałowego Top 15 zakwalifikował się jeden zespół z UAM oraz trzy zespoły ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studenci UAM przygotowywali się do GOMC 2017 w ramach zajęć z marketingu internetowego na Wydziale Fizyki UAM Poznań prowadzonych przez dra Wojciecha Czarta, a studenci SGH brali udział w konkursie pod opieką dra Tymoteusza Doligalskiego:

 

  • Europejscy zwycięzcy: Michał Paszyn (kapitan, na zdjęciu), Marek Buliński, Damian Koniuszy, Kamila Malanowicz, Kamil Poturalski, Aneta Disterheft.
  • Zespół w Top 5 Europy: Dawid Śliwiński (kapitan), Mateusz Halicki, Iwona Piastanowicz, Anna Zadroga, Anna Topczewska,Tomasz Sikorski.
  • Zespoły w Top 15 Europy: zespół z SGH, kapitan – Michał Kołnierzak; zespół z SGH, kapitan – Bartłomiej Niespodziany; zespół z UAM, kapitan – Paweł Prot oraz zespół z SGH, kapitan – Sylwia Tymińska.
Zwycięski zespół będzie mógł teraz zaprezentować swoje umiejętności na GOMC Europe AdWords Business Winner Summit w europejskiej centrali Google w Dublinie.
Warto zwrócić uwagę, że studenci z Polski już wiele razy odnosili sukcesy w GOMC. Zespoły pod opieką dr Czarta dziewiąty rok z rzędu wchodzą do europejskich TOP 5 czy półfinałów. Natomiast studenci z SGH dwa razy zostali globalnymi zwycięzcami i trzy razy zajmowali pierwsze miejsce w Europie zdobywając tytuł regionalnego zwycięzcy.
Zwycięzcom należą się w tym roku szczególne gratulacje z uwagi na znaczny wzrost wymagań względem poprzednich edycji. W minionych latach studenci byli oceniani głównie za efektywne zastosowanie jedynie tekstowych reklam. Natomiast w GOMC 2017 ewaluacji zostało także poddane to jak wykorzystują platformę AdWords w jej prawie pełnym zakresie: m.in. pod kątem przygotowania i optymalizacji reklam responsywnych, rozszerzonych tekstowych, graficznych, wideo, produktów, lightbox, Gmail i aplikacji mobilnych kierowanych na sieć wyszukiwania, reklamową, Gmail oraz YouTube. Uczestnicy mogli także zaprezentować, jak radzą sobie w zakresie tworzenia grafiki, wideo oraz budowania aplikacji mobilnych.
Łącznie w tegorocznej edycji wzięło udział ponad. 12 tys. studentów i 600 wykładowców z 65 krajów. źródło: polska.googleblog.com
redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick