Kalisz. Znaleźli świnkę morską przy ulicznym śmietniku. Szukają właściciela

4
Fot. SM Kalisz
Lato to czas wyjazdów, a co za tym idzie czas porzucania domowych zwierząt. Spragnieni urlopu i odpoczynku ludzie zdają sobie sprawę, że przeszkodą może być pupil, którym trzeba się zająć. Porzucanie psów i kotów to bardzo często sytuacja. Rzadko zdarza się żeby porzuconym zwierzęciem okazywała się...świnka morska.

Bo takie zwierzę znaleźli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kaliszu. Świnka była zamknięta w kartonie i zostawiona przy śmietniku na ulicy Mazurskiej.

Strażnicy wzięli zwierzę na komendę i starają się odnaleźć właściciela. – Rozważamy oddanie świnki do sklepu zoologicznego. Zgłosiło się już jednak kilka osób, które chcą adoptować zwierzę. Decyzję podejmie komendant. Liczymy, że ktoś jednak skojarzy zwierzę i pomoże nam namierzyć właściciela – informuje Marcin Stefankiewicz, naczelnik Wydziału Prewencji Straży Miejskiej w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jeśli odnajdzie się właściciel, który porzucił zwierzę, może on trafić przed sąd. – Z prawnego punktu widzenia, obojętnie czy jest to pies, kot, czy świnka morska podlega to pod ustawę o ochronie zwierząt – dodaje Stefankiewicz.

Właściciel może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Fot. SM Kalisz
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. To jest chore wakacje urlop na tydzień czy dwa wyjazd napewno planowany wcześniej a tu przeszkoda bo…zwierzątko w domu. Pies, kot, świnka itp. Jakby ktoś był naprawdę człowiekiem to można to już prędzej zorganizować. Poprosić rodzinę, znajomych, przyjaciół , nawet schronisko na ten czas zajmie się zwierzątkiem. Nikt by napewno nie odmówił. A nie cholera przekreślają przyjacielowi całe jego życie. Psy w lasach przywiązują do drzewa, z auta wyrzucają…taki śmieć co to zrobił nie powinien szczęśliwie dojechać do celu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick