Kalisz. Złodzieje okradli 84- latka

0
Oszuści podszywający się pod pracowników wodociągów po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem ich łupem padły pieniądze należące do 84-latka z Kalisza. - Przypominamy, aby zwłaszcza seniorzy, mieszkający samotnie nie wpuszczali do domów obcych osób - czytamy w komunikacie policji.

Przestępcy, aby dostać się do mieszkania i zabrać z niego pieniądze oraz wartościowe przedmioty wymyślają najróżniejsze historie. Działają w sposób bezwzględny – umiejętnie manipulując rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób.

We wtorek, 5 września doszło do kolejnej kradzieży na szkodę seniora. Do drzwi mieszkania 84-latka zapukała kobieta, która oświadczyła, że jest przedstawicielem wodociągów i sprawdza instalację pod kątem ewentualnych napraw.

– Po krótkiej rozmowie oszustka poprosiła seniora o pomoc przy sprawdzeniu ciśnienia wody w instalacji. Będąc w łazience umiejętnie odwróciła uwagę pokrzywdzonego i zajęła go rozmową. Ten moment wykorzystał wspólnik kobiety, który przeszukał pomieszczenie i ukradł znajdujące się w jednym z nich pieniądze – mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Tego typu sytuacje pokazują, jak bezwzględnie działają przestępcy. Nawet mając świadomość, że zabierają osobom starszym z trudem zgromadzone oszczędności, nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick