Kalisz. Jak ma wyglądać Rynek? Oto koncepcje

0
Koncepcja rewitalizacji płyty Głównego Rynku była tematem debaty publicznej z udziałem mieszkańców Kalisza. Spotkanie odbyło się w Sali Recepcyjnej Ratusza.

Gospodarzem wczorajszej debaty była Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. Koncepcja rewitalizacji płyty Głównego Rynku budzi wiele emocji, stąd idea spotkania i wspólnej dyskusji na temat przyszłości najbardziej reprezentacyjnego miejsca w mieście – podkreślają władze miasta. – Chcemy wysłuchać maksymalnej liczby głosów, poznać opinie kaliszan – mówi prezydent Grzegorz Sapiński. – Dlatego zapoznaję się z relacją z wczorajszych rozmów. Mamy jednak świadomość, że każde rozwiązanie będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Wszyscy chcemy, by Główny Rynek był atrakcyjny pod względem estetycznym i zarazem funkcjonalny. Władze miasta dołożą wszelkich starań, by tak się stało.

Wczorajsze spotkanie było okazją do przedstawienia m.in. koncepcji zagospodarowania Głównego Rynku, zasugerowanej przez Wojewódzką Radę Ochrony Zabytków w Poznaniu. – Zgodnie z jej sugestią powinniśmy wyeksponować odkrytą przy okazji ostatnich wykopalisk studnię – mówi wiceprezydent Barbara Gmerek. – Tej idei sprzeciwia się grupa kaliszan, która uważa, że przed Ratuszem powinien pozostać klomb. Nie brakuje głosów, sugerujących, że w tym miejscu powinna znaleźć się fontanna. Jednak te pomysły kwestionuje chociażby profesor Hanna Koćka-Krenz, niekwestionowany autorytet w dziedzinie historii sztuki i archeologii. Pani profesor stwierdziła wprost, że klomb na Głównym Rynku oznacza degradację tego miejsca.

źródło:kalisz.pl

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick