Kalisz. Strażniczka wyciągnęła psa z rowu

1
Bulwersujący widok zastali funkcjonariusze kaliskiej straży miejskiej. Ujawnili leżącego czworonoga w rowie, zanurzonego w wodzie. Nieszczęsny psiak nie mógł poruszać się o własnych siłach. Najprawdopodobniej został potrącony przez kierującego pojazdem.

Na miejscu strażnicy rozmawiali z mieszkańcami ulicy Piekart, jednakże nikt wcześniej nie widział i nie zna właściciela tego psa. Funkcjonariusze wezwali na miejsce lekarza weterynarii. W międzyczasie strażnicy wydostali psa z wody, lecz niestety zwierzę nadal nie mogło poruszać się o własnych siłach. Lekarz weterynarii podjął decyzję o zabraniu zwierzęcia do lecznicy.

Straż Miejska apeluje:
Jeżeli widziałeś zdarzenie z psem uwidocznionym na załączonej fotografii bądź wiesz do kogo należy zwierzę, prosimy o przekazanie niezbędnych informacji na bezpłatny numer alarmowy 986.

Nie porzucajmy zwierząt, ponieważ może okazać się to dla nich śmiertelne w skutkach o każdej porze roku. Dbajmy o naszych czworonożnych przyjaciół! Gdy zauważysz porzucone zwierzę niezwłocznie poinformuj odpowiednie służby.

źródło: SM Kalisz

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick