Kalisz. Siedmiu piratów w jeden weekend

0
Miniony weekend był pracowity dla kaliskich mundurowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali prawa jazdy siedmiu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Niestety, wielu kierowców nadal łamie przepisy i znacznie przekracza prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy prędkość o 50km/h może się spodziewać, że zostanie mu zatrzymane prawo jazdy. Pomimo, że przepisy te funkcjonują od blisko czterech lat nadal na drogach pojawiają się kierowcy, którzy nie respektują prawa. – Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania aż siedmiu lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Do pierwszej kontroli drogowej doszło w sobotę, na terenie gminy Blizanów. – 33-latek kierujący volkswagenem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, aż o 57 km/h – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Kolejne kontrole drogowe, podczas których mundurowi zatrzymali czterech piratów drogowych odbywały się w gminie Koźminek. Jako pierwszego zatrzymano 29-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna pędził w terenie zabudowanym z prędkością 110km/h. Jadący niespełna pół godziny później, tą sama trasą 36-letni kierowca audi przekroczył prędkość o 51 km/h. Kolejne kontrole prędkości przeprowadzone na tym samym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h wykazały, że 21-letni kierowca innego audi pędził z prędkością 104 km/h, natomiast kierująca skodą 32-latka miała na liczniku 104 km/h. – Tego dnia niechlubnym rekordzistą okazał 36-latek, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Opatówek. Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h – informuje Anna Jaworska – Wojnicz.

Lekkomyślnością wykazał się również 60-latek, którego w niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli na terenie Kalisza. W miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h, jechał on z prędkością 103 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, otrzymali mandaty, a co za tym idzie, również punkty karne.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick