Kalisz przekazuje 100 tys. zł Szpitalowi w Wolicy [WIDEO]

1
Fot. osp.wolica.pl/szpital
Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski zdecydował o przekazaniu 100 tys. zł szpitalowi w Wolicy. Placówka przeznaczy pieniądze na kupno respiratora i środków ochrony osobistej.

Władze Kalisza zdecydowały się wesprzeć finansowo Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Prezydent Krystian Kinastowski rozmawiał na temat wsparcia z dyrektorem placówki Sławomirem Wysockim.

Placówka od soboty jest zamknięta decyzją sanepidu w związku z faktem, że przebywała w niej pacjentka – jak się później okazało – zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. 37-latka z powiatu kaliskiego zmarła w niedzielę.

CZYTAJ: Rodzina zmarłej 37-latki wydała oświadczenie: „Naszym celem nie było zatajenie informacji”

Jak ustalono podczas spotkania, szpital cały czas potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych. Przekazanie 100 tys. zł ma pomóc w sfinansowaniu zakupu: maseczek, fartuchów, rękawic, kombinezonów, czepków ochronnych, ochraniaczy na buty oraz środków dezynfekcyjnych do rąk i powierzchni, ale najwięcej pieniędzy ma pochłonąć sfinansowanie kupna respiratora. To urządzenie często kluczowe, by uratować życie osobie chorej na COVID-19.

W tej chwili w szpitalu w Wolicy na kwarantannie przebywa ponad 70 osób. To w zdecydowanej większości pacjenci, ale także lekarze czy pielęgniarki.

CZYTAJ: Radni przegłosowali przekazanie 100 tys. zł dla szpitala na respirator i łóżko

Pomagamy szpitalowi w Wolicy

Trudna sytuacja w Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza. Miasto przekaże wsparcie⤵️

Opublikowany przez Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza Poniedziałek, 23 marca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick