Kalisz. Potrącenie na pasach

0
Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem prawo jazdy stracił 71-letni kierowca BMW, który wjechał na oznakowane przejście i potrącił przechodzącego przez pasy pieszego. 62-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do kaliskiego szpitala. Okoliczności wypadku są szczegółowo wyjaśniane.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu wynika, że 71-letni kierujący pojazdem maki BMW, jadąc ulicą Lipową (od ulicy Nowy Świat w kierunku skrzyżowania z ulicą Łączną), na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 62-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do kaliskiego szpitala. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy kierowcy BMW.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick